Home / MotoGP / Wideo dnia: Alex Rins zeskakuje z motocykla przy 160km/h

Wideo dnia: Alex Rins zeskakuje z motocykla przy 160km/h

Do niezwykle groźnej sytuacji doszło podczas ostatniego sobotniego treningu. Alex Rins, ratując się przed wypadnięciem z toru, musiał zeskoczyć ze swojego Suzuki. Dramatyczną decyzję Hiszpan podjął po tym, jak wiedział już, że nie zdoła zmieścić się w zakręt, po wejściu w niego z prędkością ponad 200km/h!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rinsowi udało się jeszcze zmniejszyć szybkość do około 160km/h i lekko skierować maszynę w kierunku wierzchołka zakrętu, a gdy tylko zbliżył się do asfaltowego pobocza, salwował się ucieczką z motocykla. Szczęśliwie, cały ten groźny manewr skończył się dobrze, i zawodnikowi nic się nie stało. Powodem niezłożenia się w zakręt było zjawisko akwaplaningu, przez zgromadzoną na nawierzchni dużą ilość wody.

Źródło: motogp.com
Fot. Suzuki

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,507 sek