Home / MotoGP / Wideo dnia: Bieg Johanna Zarco po jeden punkt

Wideo dnia: Bieg Johanna Zarco po jeden punkt

15. pozycja Johanna Zarco w GP San Marino jest wyłącznie zasługą samego Johanna Zarco, który musiał “naprawić” błąd zespołu: w jego motocyklu zabrakło paliwa i Francuz prawie całą prostą startową do linii mety pokonał biegnąć ze swoją Yamahą. Po przekroczeniu kreski kibice nie szczędzili braw ambitnemu zawodnikowi z zespołu Tech 3.

“Miałem problem z paliwem przed zakrętem 11, starałem się zostać na szóstym biegu i ograniczyć moc do minimum. To działało aż do zakrętu 14, ale ostatnie dwa zakręty były najgorsze. Od ostatniego zakrętu musiałem zeskoczyć z motocykla i biec razem z nim. A to był długi dystans. Wiedziałem, że są dwie linie – startu i mety. Linia mety była naprawdę daleko.” – powiedział na mecie Johann Zarco, który do incydentu zajmował dobre siódme miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dobrze mieć przy tym publiczność do dyspozycji. Musimy pamiętać, że wyścig MotoGP to widowisko. Mogłem przynajmniej dać takie “show”, nie zapominamy o tym. Takie sytuacje jak ta nie powinny nam się przytrafiać, jesteśmy rozczarowani. Ostatecznie zdobyłem jeden punkt, który jest lepszy niż nic. W życiu zdarzają się gorsze rzeczy niż finisz bez paliwa.” – dodał.

Zarco został wyprzedzony przez wszystkich tych zawodników, którzy bez większych kłopotów przebrnęli trudny, deszczowy wyścig. Wyprzedził go także Cal Crutchlow, który wcześniej zaliczył upadek. “Kiedy jechałem, patrzyłem na zawodników, którzy mnie mijali. Widziałem oba KTM-y i Cala Crutchlowa. Nawet z upadkiem ukończył wyścig przede mną. Tracisz mniej czasu, gdy się przewracasz, niż gdy pchasz swój motocykl.” My możemy dodać jedynie, że Zarco zdecydowanie wie, po co przyszedł do MotoGP i w jaki sposób zyskuje się sympatię fanów tej dyscypliny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com, motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,455 sek