Home / MotoGP / Wideo dnia: Marquez wyratował się przed upadkiem w złożeniu pod kątem 71°

Wideo dnia: Marquez wyratował się przed upadkiem w złożeniu pod kątem 71°

Marc Marquez po raz kolejny przesuwa granice możliwości. W piątkowym treningu Hiszpan testował nowe opony Michelina na 2020 rok. W zakręcie #10 przy szybkości 67km/h złożył się tak mocno, że zaliczył uślizg, jednak cudem udało mu się nie upaść. Całą sytuacja wyglądała dość dziwnie, bo #93 wyjechał w końcu poza tor, ale do wewnętrznej.

„Wczoraj wybrałem przednią mieszankę opon, ale okazała się za miękka. Straciłem przyczepność przodu, ale zakręt jest mocno pochylony. Myślałem, żeby się „poddać”, ale potem zdecydowałem: „zanim się poddam, otworzę gaz i zobaczymy co się stanie.” – powiedział potem Marquez. Złożenie wyliczono na 70’8 stopnia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po odkręceniu manetki reakcja motocykla była taka, że zrobiłem coś na wzór „wheelie”. Byłem w stanie się wyratować. To jednocześnie nowy rekord złożenia, 70 stopni. Zmotywował mnie do tego mój brat, swoją obroną na Motegi!” – żartował Marc, wspominając obronę Alexa Marqueza, który był bliski zaliczenia high-side’a przed GP Japonii. Wyglądało ono tak: KLIKNIJ TUTAJ.

Kliknij, aby pominąć reklamy

UWAGA: Aby zobaczyć film, kliknij w OBEJRZYJ W YOUTUBE, bowiem jego odtwarzanie na zewnętrznych stronach zostało wyłączone.

 

Która obrona przed upadkiem była bardziej efektowna?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 13

  1. I dlatego to on od kilku lat jest nr 1

  2. Do czasu, kiedyś się szczęście skończy… Oby nie skończył z poważna kontuzja

  3. no i chyba to najlepszy zawodnik motogp jakikolwiek był

  4. Dobrze że nikogo za nim nie było, bo by go zmiotło jak Simoncelliego.

  5. Ale w akcji z Lorkiem, to specjalnie przypieprzył w chupa Chupsa. 99 wcale szeroko nie wyjechał, Mareczek mógł go spokojnie wyprzedzić, ale uderzył z premedytacją

  6. Lorenzo niepotrzebnie sie prostował w zakręcie Gdyby tego nie zrobił to Marquez by o niego nie zahaczył

  7. O czym dzieciaki w krótkich spodenkach mówicie? Simoncelli przy 67km na godzinę? Jak macie głupio pisać nie piszcie wogóle!

  8. Jak można pisać takie głupoty o tych złożeniach. 65st; 71st, trzeba byś kpl półgłówkiem aby w to wierzyć. Teraz czekam na 90st lub 92 bo to też jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,795 sek