Home / MotoGP / Wideo: Potężny pożar na torze w Argentynie!

Wideo: Potężny pożar na torze w Argentynie!

Tej nocy tor Autodromo Termas de Rio Hondo bardzo mocno ucierpiał z powodu pożaru, który wybuchł w budynkach alei serwisowej. W sobotę rano polskiego czasu strażacy wciąż jeszcze walczyli z ugaszeniem ognia, stąd nie do końca wiadomo, jak mocne są zniszczenia obiektu. Wygląda jednak na to, że nie ma już żadnych szans, aby w 2021 roku rozegrane zostało GP Argentyny.

Prawdopodobnie ogień wybuchł na ostatnim piętrze budynków alei serwisowej, gdzie znajdują się pomieszczenia dla VIP-ów i centra dla mediów. Lokalne media informowały o próbach uratowania jak największej ilości eksponatów z pomieszczeń muzeum, gdzie znajdowały się historyczne samochody i motocykle.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sezonie 2020 wyścig na Termas de Rio Hondo nie odbył się z powodu wiosennej pandemii koronawirusa. W 2021 roku na razie formalnie wyścig jest przesunięty na nieznany jeszcze termin, ale po pożarze trudno spodziewać się, by udało się przygotować tor do organizacji grand prix w tak trudnym okresie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Boli od samego patrzenia :(

  2. Ten tor prawdopodobnie wypadnie z kalendarza na stałe bo nie będzie się opłacać odbudowywać wszystkich garaży dla zespołów na torze.

  3. Może zamiast Argentyny.. WSKOCZY BTNO🤔🤔😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,603 sek