Home / MotoGP / Większa presja na Vinalesie

Większa presja na Vinalesie

Maverick Vinales słusznie oczekuje, że na jego barkach w sezonie 2023 spoczywać będzie większa odpowiedzialność za wyniki Aprilii. Hiszpański zawodnik w poprzednim roku zdołał wywalczyć trzy miejsca na podium, ale to Aleix Espargaro udowodnił, że maszyna umożliwia już skuteczną rywalizację o zwycięstwa.

Adaptacja do RS-GP była trudna i długa, ale Vinales ostatecznie poradził sobie na Aprilii – zwłaszcza w środku sezonu. Końcówka była słabsza, ale podobnie było w wykonaniu Espargaro i można uznać, że po prostu zespół nie wytrzymał trudów pełnego sezonu, nie mając doświadczenia większych ekip.

„Czuję się pozytywnie, naprawdę. W sezonie osiągnęliśmy naprawdę dobre wyniki. Myślę, że dogadaliśmy się – z zespołem i motocyklem – całkiem dobrze. Wszystko jest w dobrym punkcie i moim zdaniem to najważniejsze. Na początku sezonu miałem trochę problemów. Nie znałem motocykla. Argentyna pojawiła się za wczesnie – szkoda! Myślę, że najważniejsze w tym sezonie było pozostanie skoncentrowanym, wiele się nauczyłem”. – powiedział Vinales kilka tygodni temu, po zakończeniu sezonu 2022.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Myślę też, że każdy rok jest inny. W kolejnym będzie już inaczej. Oczywiście, presja będzie większa, ale to naturalne, i tak powinno być. Musimy się poprawiać, musimy mieć jasne cele i wtedy myślę, że możemy zrobić naprawdę dobrą pracę. Musimy pracować dobrze i mądrze”. – dodał #12.

„Bardzo ważne będą testy, to zaledwie kilka dni, więc ważne będzie rozważne podejście, w dobry sposób”. – ocenił Vinales, przyznając również, że w sezonie 2022 nie miał wyznaczonych konkretnych celów. „Nie było jasnych oczekiwań. Starałem się po prostu jeździć motocyklem w poprawny sposób. Moim celem było szybkie nauczenie się motocykla, w środku sezonu byliśmy na naprawdę dobrym poziomie. Na tym więc będę bazował w kolejnym roku i na to nastawiam swoją głowę” – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Akurat na tym Panu presji lepiej nie wywierac bo wyladuje w zwirze albo bedzie chcial zabic silnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,367 sek