Home / MotoGP / Wraca pomysł powrotu MotoGP na Węgry

Wraca pomysł powrotu MotoGP na Węgry

Dorna ogłosiła wstępne porozumienie na organizację wyścigu MotoGP na Węgrzech w 2022 roku. Dziewięć lat temu upadł pomysł zorganizowania wyścigów grand prix na zupełnie nowym torze Balatonring w Savoly.

Kryzys finansowy nie pozwolił na skonstruowanie obiektu. Do kalendarza zamiast Węgier trafił tor Motorland Aragon, pozostając w nim do dziś. Wcześniej GP Węgier odbyło się w 1992 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Węgierski Minister Innowacji i Technologii podpisał wstępne porozumienie z Dorną, na mocy którego do końca lutego ma zostać podpisany kontrakt na rozgrywanie wyścigów od 2022 roku, w ramach nowego, rozszerzonego kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Wyścigi mają się odbywać na zupełnie nowym torze. Na razie wiadomo tylko, że ma on zostać wybudowany na wschodzie kraju. Jedynym węgierskim mistrzem świata pozostaje Gabor Talmacsi, który zwyciężył w serii 125ccm w 2007 roku.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. mapę macie do góry nogami ! ;P

  2. czy będzie gdzie indziej niż w Savoly? jeśli dobrze kumam to sorry :)

  3. No to można robić zakłady, który tor prędzej powstanie – w Brazylii czy w Węgrzech?

    • Za chwilę co weekend będzie wyścig a wtedy seria ta straci bardzo dużo prestiżu. Jak coś jest w nadmiarze to łatwo jest się tym czymś znudzić..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,316 sek