Home / MotoGP / Wygraj biografię Valentino Rossiego typując GP Portugalii!

Wygraj biografię Valentino Rossiego typując GP Portugalii!

W trzeciej rundzie tegorocznej Ligi Typerów MotoGP mamy kolejny raz nagrodę – książkę “Valentino Rossi. Biografia” autorstwa Stuarta Bakera. Wystarczy wytypować niedzielne GP Portugalii na torze w Portimao i … poczekać na wyniki – tym razem nagroda trafi do jednego, najlepszego gracza. W przypadku “remisu” w punktach – liczy się lepiej wytypowana wyższa pozycja (czyli np. więcej punktów za 1. lub kolejne miejsce).

Aby zagrać w Lidze Typerów kliknij tutaj.
Książkę można zamówić na stronie:
http://idz.do/rossi-motogppl

Fragment książki:

We Włoszech Rossi nie mógł być już chyba bardziej popularny, ale gdy pojawił się na Imoli z motocyklem, kaskiem, skórami, a nawet włosami w trójkolorowych barwach narodowych, jego legenda się utrwaliła. Wszystkie bilety na ten weekend wyścigowy zostały wyprzedane, więc na torze zjawiły się tłumy. Gdy tylko ludzie zobaczyli Rossiego, wpadli w ekstazę, a repliki jego kasku zaczęły sprzedawać się jak szalone. Od tamtej pory na rynek trafiły repliki ponad 60 różnych modeli kasków AGV Rossiego.

Po zwycięstwie w Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie popisał się jedną ze swoich ulubionych cieszynek, w której wykorzystywał kurczaka Osvaldo. Cała sprawa zaczęła się od amatorskich meczów piłki nożnej w Tavullii. Drużyna Rossiego dla hecy umieściła na swoich koszulkach logo rzekomego sponsora, którym miał być lokalny przedsiębiorca Osvaldo, człowiek działający w branży drobiarskiej. Gdy Rossi, znów dla hecy, będąc na Imoli założył swoją koszulkę piłkarską, skontaktował się z nim ktoś zajmujący się zawodowo projektowaniem maskotek dla zespołów koszykarskich. Czy Rossi byłby zainteresowany?

Głupie pytanie. Tak oto kibice na torze Catalunya mogli podziwiać Rossiego pokonującego rundę honorową w towarzystwie ludzkich rozmiarów kurczaka. Gdy jednego z sędziów zapytano, czy Rossi zostanie ukarany za ten wybryk, ten stwierdził: „Regulamin zabrania zabierania pasażerów, ale przepisy nie mówią nic o kurczakach”. Przedstawiciele Dorna Sports (firmy będącej właścicielem MotoGP) zaczynali jednak coraz bardziej niepokoić się czasochłonnymi popisami Rossiego po wygranych wyścigach. Obawiali się, że może to zaburzać ścisły rozkład rozgrywania kolejnych wyścigów, a zawodnik zachęca w ten sposób kibiców do wybiegania na nitkę toru, więc postanowili się z nim rozmówić. Rossi zareagował w swoim stylu: „Po następnym zwycięstwie zrobię to samo, bo lubię fundować rozrywkę fanom”.

To były w zasadzie sztubackie żarty, ale wniosły do świata Grand Prix powiew świeżości, gdzie szczególnie w najwyższej klasie panował poważny ton, zwłaszcza że ostatnio dominował tam dość lakoniczny i rzeczowy Mick Doohan. Australijski mistrz wprowadził do padoku nowy poziom koncentracji, a jego rywale uznali to za jeden z czynników składających się na jego sukces, poszli w jego ślady i uczynili padok strefą wolną od dobrej zabawy. Rossi miał to wszystko zmienić. Był równie skupiony jak inni, ale mimo to udawało mu się mieć frajdę z jazdy motocyklem, co w jego przypadku stanowiło istotny element odnoszonych przez lata sukcesów.

O książce:

„Valentino Rossi to symbol odwagi, ryzyka i śmiałości. Współczesny gladiator, który ryzykuje życiem za każdym razem, gdy wskakuje na swoją maszynę, by walczyć o zwycięstwo w najbardziej niebezpiecznych wyścigach na świecie. To też wieczny optymista i charyzmatyczny lekkoduch, który triumfy na torze potrafi świętować, pokonując rundę honorową w towarzystwie… kurczaka ludzkich rozmiarów.

Jak doszedł do niewyobrażalnej sławy i rozkochał w sobie fanów? Dlaczego zachwycają się nim największe gwiazdy Hollywood, takie jak Brad Pitt czy Tom Cruise? Czemu tak bardzo nie lubi Maxa Biaggiego, a Sete Gibernau z dobrego znajomego stał się wielkim wrogiem włoskiego mistrza? W jakie afery wplątał się Rossi przez pieniądze?

To książka naszpikowana anegdotami i historiami z życia legendy wyścigów motocyklowych, człowieka, który poznał smak niewyobrażalnej popularności i bajecznego bogactwa, był świadkiem śmiertelnych wypadków z udziałem rywali i przyjaciół, odniósł poważne obrażenia i stoczył najbardziej pamiętne batalie w cyklu MotoGP – zarówno na torze, jak i poza nim.

Stuart Barker wykorzystał wypowiedzi Rossiego oraz niepublikowane wcześniej rozmowy z tymi, którzy są częścią historii Vale od samego początku. Napisał porywającą i pełną adrenaliny biografię chłopaka z Tavullii, który spełnił swoje marzenia o chwale.”

Valentino Rossi. Biografia”

Autor: Stuart Baker

Premiera: 24 marca 2021
Cena okładkowa: 42,99 zł
Liczba stron: 384

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,396 sek