Home / Artykuły / Wyniki posezonowej ankiety dla czytelników MOTOGP.PL!

Wyniki posezonowej ankiety dla czytelników MOTOGP.PL!

Zamknęliśmy już możliwość oddawania swoich głosów w ankiecie, jaką po sezonie przygotowaliśmy dla czytelników MOTOGP. Pytaliśmy Was o to, czego oczekujecie od naszego portalu, a także o kilka innych danych statystycznych. Wyniki ankiety bardzo pomogą nam w dalszej pracy nad rozwojem strony i jednocześnie zobowiązują do jeszcze cięższej pracy nad podnoszeniem poziomu.

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania z ankiety. W sumie wzięło w niej udział nieco ponad 380 czytelników. Niektóre z odpowiedzi dokładnie omawiamy wraz z prezentacją w postaci wykresów, inne pytania zostawiamy dla siebie i oczywiście bierzemy je pod uwagę w procesie rozwoju strony. Zapraszamy więc do zapoznania się z tym, jak odpowiadaliście!

Jak widać, najwięcej naszych czytelników to osoby w wieku 35-44 lata, choć jak widać – i co bardzo nas cieszy – mamy również czytelników z innych, czasem bardzo różnych przedziałów wiekowych. Do tego też chcemy dążyć – aby nie profilować treści wyłącznie pod konkretną grupę wiekową.

To pytanie raczej nie wymaga dłuższego omawiania :) Internet przegonił już telewizję jeśli chodzi o preferencje oglądania wyścigów. Być może znaczenie ma jednak fakt, iż w telewizji nie każdy może mieć dostęp do sportowych kanałów Polsatu, a w internecie przekaz jest w 100 procentach darmowy i dostępny dla każdego.

Świetnie byłoby, gdyby te wyniki obejrzały osoby odpowiedzialne za ramówkę telewizyjną – ponad połowa z Was odpowiedziała, że śledzi transmisje nie tylko z wyścigów i kwalifikacji, ale również sesji treningowych, które dość często są pomijane w trakcie weekendu przez telewizję.

Ilość nowych tekstów na naszej stronie odpowiada Wam w większości, choć co zrozumiałe, wiele z Was chciałoby aby było ich jeszcze więcej. Praktycznie nie było głosów, że mamy zbyt dużo materiału do czytania.

2/3 naszych czytelników poza naszą stroną odwiedza również inne strony o tematyce sportów motorowych. Są to zarówno oficjalna strona serii MotoGP, jak i polsko- i angielsko języczne strony o wyścigach. Nie brakowało też odpowiedzi, że czytacie strony zajmujące się Formułą 1 czy sportem ogólnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ponad połowa z naszych czytelników deklaruje, że odwiedza nas raz dziennie lub nawet częściej (w sumie 2/3). Jest to oczywiście związane z jednym z wcześniejszych pytań – o częstotliwość pojawiania się nowych materiałów. Będziemy chcieli, aby w przyszłym roku było ich więcej, a tym samym wzrosła chęć powrotu na naszą stronę :)

Jak można się było spodziewać, największym zainteresowaniem jeśli chodzi o oglądanie wyścigów cieszy się cykl MotoGP, bowiem praktycznie 100% z Was ogląda tę serię. Grubo ponad połowa śledzi również mniejsze klasy grand prix – Moto2 i Moto3. Sporo mniej, bo 40% ogląda również World Superbike. Tylko połowa z tego śledzi też World Supersport. Tyle samo, co długodystansowe mistrzostwa świata FIM EWC (na wykresie 81 osób / 21,3% – z jakiegoś powodu zniknął opis tej opcji odpowiedzi) – tutaj można być wdzięcznym polskim ekipom, które startując w tym cyklu przyczyniają się do jej popularyzacji.

Cieszy nas bardzo fakt, że nie brakuje czytelników długoletnich! Ponad połowa z Was czyta MOTOGP.PL od przynajmniej 4 lat, co jest dla nas powodem do dumy. Chcielibyśmy jednocześnie docierać również do nowych osób.

Najwięcej z Was trafiło na stronę dzięki wyszukiwarkom internetowym. Wiele zawdzięczacie też przypadkowi :)

Połowa z naszych czytelników korzysta również z naszego fanpage’a na Facebooku (którego znajdziecie tutaj) – i z pewnością będziemy go dalej rozwijać. Chcemy również zwiększać stopniowo nasze zaangażowanie na Instagramie (tutaj). Twitter służy nam jedynie do powiadamiania o nowych tekstach i nie ma tam obecnie nic, poza linkami do tekstów. Kończymy jednocześnie z kanałem RSS, który jak się wydaje, jest już przeżytkiem.

Bardzo chcielibyśmy, aby nasze teksty nie tylko były dla Was źródłem informacji, ale również wymiany opinii między Wami samymi, cieszy nas zatem spora ilość komentarzy pod newsami, a także fakt, iż dyskusje przeważnie toczone są w kulturalny sposób. Druga sprawa to Liga Typerów – jest dla nas dużym zaskoczeniem, że aż 20% czytelników bierze udział w tej zabawie. Z pewnością będziemy ją kontynuowali i starali się przyciągać jeszcze większą liczbę graczy.

Szukacie u nas informacji nie tylko o klasach grand prix czy WSBK, ale również innych – mistrzostwa Polski, inne serie krajowe, czy wyścigi drogowe (tu nie uwzględniono w wykresie, bowiem dopisywaliście je samodzielnie pod różnymi nazwami). Podobnie jak wcześniej, opis odpowiedzi FIM EWC (91 osób / 23,9%) nie jest pokazany.

Nie jest tajemnicą, że to telefon stał się podstawowym narzędziem do korzystania z internetu i potwierdza to nasze wcześniejsze informacje, że chętniej korzystacie z nich niż z komputerów (choć różnice nie są znaczne i większość deklaruje jeden i drugi typ urządzenia).

Prosiliśmy Was o ocenę naszych tekstów i cieszy nas, że oceniacie je przeważnie dobrze, lub bardzo dobrze. Pojawiły się oczywiście również głosy krytyki – które bierzemy pod uwagę i będziemy chcieli w przyszłym roku wyeliminować poprzez bardziej skrupulatną korektę czy sprawdzanie informacji. Sam sposób pisania newsów czy tytułów też bierzemy pod rozwagę i postaramy się dopasować do Waszych oczekiwań.

Jeśli chodzi o wygląd i działanie strony MOTOGP.PL na laptopach/komputerach, większość z Was jest zadowolona z obecnej sytuacji. Co więcej, w pytaniach opisowych niektórzy wręcz zwracali uwagę, by unikać większych zmian tego, do czego już się przyzwyczaiło przez lata. Na pewno będziemy chcieli wyeliminować kilka znanych nam problemów – z wyświetlaniem komentarzy, czy dostępnością kalendarza wyścigowego na głównej stronie. W pełni zgadzamy się z zarzutami, że wyniki Ligi Typerów i wyścigów prezentowane były zbyt późno, po kilku dniach od wydarzenia. W sezonie 2019 wszystkie wyniki będą prezentowane do 24 godzin po danym wydarzeniu.

Bardzo często pisaliście również, że nie chcecie załączania mało treściwych filmów wideo, zwłaszcza tych z oficjalnego kanału MotoGP, który wymaga dodatkowo przejścia na stronę YouTube. Filmy takie znikną więc z naszej strony, choć na pewno inne, ciekawe wideo wciąż będziemy w miarę możliwości dodawać do biblioteki na stronie. Pojawiały się również inne sugestie co do poprawek, które zostawiamy dla siebie i na pewno zrobimy co w naszej mocy, aby wcielić je w życie.

Co do strony na urządzeniach mobilnych, cieszy nas, że również nieźle ją oceniacie. Nie brakuje też oczywiście krytyki, która jest zrozumiała, biorąc pod uwagę rozmaitość przeglądarek, systemów czy nawet typ tych urządzeń. Nie z każdą rozdzielczością nasza strona idealnie współpracuje i na pewno będziemy się starać, aby sytuacja uległa poprawie.

Bardzo dziękujemy za udział w ankiecie, taka forma pomocy jest dla nas nieoceniona i z pewnością przełoży się również na komfort korzystania z naszych materiałów w kolejnych miesiącach!

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,475 sek