Home / MotoGP / Wypadek Rossiego odkłada na później zdobycie jego kolejnego tytułu

Wypadek Rossiego odkłada na później zdobycie jego kolejnego tytułu

Valentino Rossi powiedział ze jest pewien co do wygrania piątego z kolei tytułu co ma mu zagwarantować zwycięstwo na torze Sepang w przyszłym tygodniu.
Włoch nie ukończył Niedzielnego GP Japonii.
Valentino znajdował się na czwartym mValentino Rossi powiedział ze jest pewien co do wygrania piątego z kolei tytułu co ma mu zagwarantować zwycięstwo na torze Sepang w przyszłym tygodniu.
Włoch nie ukończył Niedzielnego GP Japonii.
Valentino znajdował się na czwartym miejscu gwarantującym mu zdobycie tytułu kiedy uderzył w rodaka Marco Melandri. Obaj nie ukończyli wyścigu.

Sytuacja, w której jeździec Ducati Loris Capirossi wygrałby wyścig a Rossi zdobyłby czwarte miejsce, zagwarantowałoby to Rossiemu zdobycie tytułu. W ferworze walki Rossi usiłował wyprzedzić Melandriego co skończyło się kraksą na 13 okrążeniu z 24.

Jeździec Yamahy tłumaczył, że był to wypadek, ale była możliwa dyskwalifikacja z następnego GP Malezji wynikająca z protestu złożonego przez Honde na swojego byłego zawodnika. Protest jednak nie został uznany.

“Niestety, oglądając wyścig w telewizji nie wygląda to dobrze, ale nie atakowałem Melandriego, aby go wyprzedzić” powiedział Rossi. “ Obrał kompletnie inny tor jazdy niż ja. Bardzo zwolnił przed wejściem do zakrętu i ściął go alby móc lepiej przyspieszyć. Wszedłem wewnątrz szybciej, szerzej”

“Zwykle, gdy popełnia się błąd mówi się, że wyhamowanie nie było możliwe,” dodał. ” Ale zwolniłem razem z Melandrim. Sęk w tym, że Melandri w ostatniej części hamowania był w stanie zatrzymać motocykl lepiej niż ja jednocześnie zamykając tor jazdy. W tym momencie nie byłem w stanie tego zrobić.”

Melandri ma przeciętą nogę, ale jego team jest pewny, co do jego startu w Sepang.

Kierownictwo wyścigu odrzuciło protest Hondy, co na pewno nie polepszy stosunków pomiędzy Rossim a teamem, który opuścił pod koniec 2003 roku.

Team menadżer Yamahy Davide Brivio powiedział: “Wysłuchali wersji Valentino a także Hondy i pod koniec zdecydowano jednogłośnie o tym, że wypadek był spowodowany nieumyślnie”

Rossi powiedział, że aż do wypadku całkowicie był świadom tego, co wystarczyłoby do zdobycia tytułu, co także gwarantowała mu czwarta pozycja za Hondą Maxa Biaggi, Ducati Lorisa Capirossi i za Melandrim.

„Wiedziałem jak dokładnie wygląda sytuacja,” powiedział. ” Wiedziałem, że Capirossi jest bardzo szybki, zwłaszcza pod koniec i może będzie atakował Biaggiego w walce o zwycięstwo i dokładnie tak się stało”
„Z Baggim na drugim miejscu, moje czwarte wystarczyłoby.”

Teraz Rossi musi czekać na niedzielne GP Malezji, wyścig, który wygrał 3 razy w ciągu ostatnich czterech lat.
“Malezja jest jednym z moich ulubionych torów.”
Rossi wygra tytuł w, Sepang jeśli tylko uzyska czwarte miejsce lub lepiej. „Zwykle jestem tam szybki. Motocykl był dobry w czasie testów i problemy, jakie tam mieliśmy zostały rozwiązane.”
“Jestem bardzo pewny siebie, co do wyniku w Malezjii, ale jeszcze zobaczymy.”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,373 sek