Home / MotoGP / Wypowiedzi czołowych kierowców MotoGP po kwalifikacjach

Wypowiedzi czołowych kierowców MotoGP po kwalifikacjach

Na torze Misano Adriatico, sobota była pierwszym dniem, podczas którego kierowcy klasy MotoGP mogli jeździć na suchym torze. Dlatego też kwalifikacje do niedzielnego wyścigu mogły przynieść zaskakujące  rozstrzygnięcia. Taki scenariusz jednak się nie sprawdził, a walka o Pole Position ponownie rozegrała się pomiędzy liderem klasyfikacji generalnej – Jorge Lorenzo i jego rodakiem, będącym na drugim miejscu w generalce Danim Pedrosą.

Przypomnijmy, że z  trzeciego pola ruszy Brytyjczyk z zespołu  Monster Yamaha Tech3 – Cal Crutchlow, drugi rząd otworzy Stefan Bradl za którym ustawi się Alvaro Bautista oraz Valentino Rossi.

Co o dzisiejszych kwalifikacjach sądzą sami zawodnicy oraz czego spodziewają się po jutrzejszym wyścigu, możemy przeczytać w treści ich wypowiedzi.

Dani Pedrosa pole startowe nr 1

“To była dość napięta sesja, podczas której nie było czasu na odpoczynek. Mieliśmy przetestować opony, zawieszenie i znaleźć jakieś ustawienia zarówno dla motocykla jak i dla samego siebie! W końcu udało nam się wykonać dobre okrążenie i wziąć Pole Position, co jest bardzo ważne, ponieważ pierwsza część toru jest bardzo wąska, dlatego start jest bardzo ważny. Ustawienie na motocyklu jest dobre, więc jutro mam nadzieję na dobry wyścig . “

Jorge Lorenzo – pole startowe nr 2

“Sesja była bardzo trudna, ponieważ był to nasz pierwszy wyjazd na suchym torze. Walczyłem na początku, aby uzyskać odpowiednie tempo, ponieważ mieliśmy tylko godzinę jazdy w suchych warunkach. Pod koniec udało mi się uzyskać znacznie lepsze okrążenia i troszeczkę poprawić motocykl. Straciliśmy pierwsze pole na skutek zbyt małej ilości czasu. Jesteśmy bardzo blisko Daniego, więc myślę, że wszyscy czekają na jutrzejszy wielki pojedynek. “

Cal Crutchlow – pole startowe nr 3

“Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie wystartuję z pierwszego rzędu i jestem szczególnie wdzięczny mojemu szefowi mechaników Monster Yamaha Tech 3  bo wykonał fantastyczną robotę dając mi świetny motocykl, mimo braku czasu na torze. Szczerze mówiąc, czułem się trochę “zardzewiały”  po opuszczeniu całego wczorajszego treningu w związku z pogodą, a Brno było tak dawno temu. Początek sesji był dość trudny bo walczyłem z przyczepnością tylnej opony. Rozmawiałem z Jorge i on powiedział, że także miał problem z dogrzaniem opony, ale z upływem czasu było coraz lepiej i przyczepność poprawiła się . Jestem szczęśliwy,będąc w pierwszym rzędzie,  jestem szybki w każdej części toru. Gdyby złożyć moje cztery najlepsze czasy sektorowe, byłbym na Pole Position “.

Stefan Bradl – pole startowe nr 4

“Jestem bardzo zadowolony z  kwalifikacji, ale myślę, że to był trudny czas dla wszystkich, bo nie mieliśmy żadnych danych i czasu okrążenia na suchym torze ze względu na złą pogodę podczas ostatnich 2 dni. Przyczepność nie była doskonała, ale od początku zrobiliśmy kombinację dwóch motocykli, wykorzystując dane i ustawienia z ostatnich testów w Brnie i Aragonii i w końcu postanowiłem wybrać jeden motocykl, który był lepszy na dzisiejsze warunki na torze.  Na koniec, dzięki odpowiednim  korektom mogłem zrobić dobry czas okrążenia  ale wciąż mamy coś do poprawienia. W moim ostatnim przejeździe natrafiłem na trochę większy ruch na torze i chyba czekałem zbyt długo na rozgrzanie opon przed moim szybkim okrążeniem. W każdym razie mogę być zadowolony z tej sesji i myślę, że jesteśmy na jutro w dobrej formie .”

Alvaro Bautista – pole startowe nr 5

“Dziś udało nam się dostać suchą sesję i dokonać pewnych zmian w motocyklu, które były problemem w ostatnich wyścigach. Czuję, że teraz mam więcej zaufania do motocykla i chociaż wciąż ślizgam się podczas hamowania to nie jest tak źle  jak wcześniej i moje wyczucie jest lepsze. Byliśmy w stanie utrzymać mocne tempo w całej sesji i ustanowić czas okrążenia bez podejmowania nadmiernego ryzyka. Drugi rząd jest pozytywny i teraz czuję się pewnie na motocyklu. Ważne będzie, aby dobrze rozpocząć  i pozostać w kontakcie z główną grupą i wrócić do poziomu, jaki prezentowaliśmy kilka wyścigów temu. Chcę podziękować wszystkim chłopakom, bo zrobili świetną robotę i mam nadzieję, że mogę dać im dobry wynik na ich domowym torze.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,458 sek