Home / MotoGP / Wypowiedzi pierwszej trójki z kwalifikacji MotoGP

Wypowiedzi pierwszej trójki z kwalifikacji MotoGP

ross123

Po bardzo emocjonujących kwalifikacjach, wyścig zapowiada się jeszcze bardziej ciekawie. Czy rekiny zjedzą małą rybkę, którą w tym wyścigu będzie Rossi? Na początek zobaczmy, co zawodnicy powiedzieli przed wyścigiem. 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jorge Lorenzo: (1. pozycja) „Pole position jest bardzo ważne, ale ważniejsze jest, aby zawsze być na pierwszym lub drugim polu startowym; zakończyłem wszystkie sesje na pierwszym miejscu z wyjątkiem pierwszego treningu i to w każdych warunkach na nowych i starych oponach. Myślę, że dobrze przepracowaliśmy cały weekend i mamy dobre ustawienia. Na jutro musimy tylko zmienić ostatnie szczegóły ustawień. Interesujące będzie zobaczyć degradację tylnej opony i jak nowy asfalt jest wstanie ją pochłaniać. Trudne będzie utrzymanie równego tempa w czasie całego wyścigu, ale prawie każdy będzie miał takie same problemy i jesteśmy gotowi na bardzo dobry wyścig.”

Marc Marquez: (2.pozycja) „Nie jestem zadowolony z sesji kwalifikacyjnej, którą miałem. Myślę, że mógłbym poprawić swój czas, ale czasami nie wszystko idzie tak, jak by się chciało. Ważną rzeczą jest to, że pomimo tego, zacznę z pierwszego rzędu będąc na drugim polu startowym, a jestem tylko jedną dziesiątą od Jorge. Jutro spodziewam się trudnego wyścigu, Jorge, Valentino i Dani mają dobre tempo, ale postaram się utrzymać w walce do końca.”

Valentino Rossi: (3.pozycja) „To był trudny koniec sesji, mimo dużego ruchu na torze udało mi się znaleźć odpowiedni moment, aby zrobić dobre okrążenie. Ustawienia, a także moje tempo poprawiły się i na kwalifikację motocykl był całkiem niezły. Nadal mam pewne problemy, które musimy poprawić zwłaszcza w trzeciej sekcji toru. Start do jutrzejszego wyścigu z pierwszego rzędu jest bardzo ważny, ponieważ Jorge jest bardzo silny i ma lepsze tempo, a Marc jest zawsze w stanie się z nim zabrać, więc pierwsze okrążenie będzie bardzo ważne. Ponieważ jest to mój domowy wyścig, każdy chce ze mną wygrać, więc wielki rekin na moim kasku reprezentuje Jorge, Marc’a i zawodników Ducati. Wszyscy ci faceci chcą mnie zjeść, bo jestem małą rybą, ale postaram się uciec, to cel!”

źródło motogp.com, www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Yugo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,500 sek