Home / MotoGP / Wypowiedzi zawodników po GP Niemiec

Wypowiedzi zawodników po GP Niemiec

Poniżej prezentujemy wypowiedzi najlepszych zawodników, którzy dzielą się wrażeniami po niezwykle emocjonującym wyścigu na niemieckim torze Sachsenring. Przypominamy też o nPoniżej prezentujemy wypowiedzi najlepszych zawodników, którzy dzielą się wrażeniami po niezwykle emocjonującym wyścigu na niemieckim torze Sachsenring. Przypominamy też o następnej rundzie Mistrzostw Świata, która odbędzie się już 23 lipca na torze Laguna Seca w USA.

Zwycięzca – Valentino Rossi „To był niesamowity wyścig zarówno dla mnie jak i dla zespołu, ponieważ podczas treningów ciągle zmagaliśmy się z problemami. Muszę teraz przeprosić moją M1 za to, że wczoraj wieczorem po raz pierwszy w nią zwątpiłem, czy dam na niej radę walczyć o zwycięstwo. Muszę bardzo podziękować Jeremy’emu i wszystkim mechanikom, którzy zmienili pewne ustawienia dzisiaj rano. Na tak świetnie przygotowanej M1 i Michelin’ach po prostu „leciałem” po torze. Miałem dobry start, lecz ucieknięcie pozostałym było niemożliwe. Stoczyłem świetny pojedynek z Marco pod koniec wyścigu i byłem w stanie przejechać linię mety jako pierwszy. Tydzień temu Włochy zostały Mistrzem Świata na mundialu a teraz ja wygrałem wyścig. To znaczy, że Niemcy są dla nas bardzo gościnni.

2. miejsce – Marco Melandri „Miło było walczyć z Valentino o drugie miejsce w Donington i teraz o zwycięstwo. On był bardzo szybki a mój rytm nie był zbyt dobry, chociaż gdy jechałem w czołowej grupie to nie było tak źle. Gdy na moment odpuściłem, Valentino od razu to wykorzystał i mnie wyprzedził. Na ostatnich dwóch zakrętach Rossi zamykał mi drogę więc próbowałem od zewnętrznej części toru. Jeśli nadal będę tak walczyć to jestem pewien, że będę jeszcze w stanie zwyciężać w tym sezonie.”
3. miejsce — Nicky Hayden „Kiedy wyprzedziłem Dani’ego pomyślałem, że mogę mieć szansę na zwycięstwo. Nie chciałem jednak dogonić tylko jednego z Valentino i Marco, popełnić błąd i wtedy pozwolić, żeby Dani znów mnie wyprzedził. Myślałem, że na końcu zjazdu z górki Marco wejdzie szybciej w zakręt niż ja i wtedy mógłbym go wyprzedzić. Jednak tak się nie stało i nie wyprzedziłem go już na ostatnim zakręcie. Dzisiejszy wyścig był bardzo dobry dla nas. Zespół wykonał świetną pracę, i bardzo się cieszę z walki jaką stoczyłem na torze.”

źródło: motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,398 sek