Home / MotoGP / Wyścig o GP Aragonii przesunięty by uniknąć kolizji z F1

Wyścig o GP Aragonii przesunięty by uniknąć kolizji z F1

GP Aragonii 2019 rozpocznie się godzinę wcześniej, aby nie nałożył się na rozgrywany w tym samym czasie wyścig Formuły 1 o GP Singapuru. Widownia telewizyjna MotoGP i Formuły 1 to w dużej mierze te same osoby.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ostatnia europejska runda MotoGP w tym roku przed serią wyścigów na innych kontynentach odbędzie się 22 września o godzinie 13:00, zamiast o 14:00. Wyścig Moto3 rozpocznie się jednak standardowo o 11:00, a przesunięte na koniec będzie Moto2, które wystartuje o 14:30. Wyścig o GP Singapuru odbędzie się o 14:10.

Do końca roku jeszcze aż trzy wyścigi Formuły 1 i MotoGP odbędą się w ten sam dzień: GP Meksyku z GP Australii, GP USA z GP Malezji, a także GP Brazylii z GP Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

 1. To F1 powinno przesunąć godzinę wyścigu.
  Ktoś tych mięczaków “wciskających guziczki” jak powiedział Lauda jeszcze ogląda?

  • Ja tam oglądam i F1 i MotoGP i jestem z tego powodu bardzo happy :) Uczta motorsportowego fana :)

  • @zzr Biorąc pod uwagę, że wreszcie dokonuje się zmiana warty i mamy dwóch rewelacyjnych młodych kierowców w czołowych zespołach (Verstappen i Leclerc), to zanosi się, że będzie oglądało coraz więcej :)

   • @Paweł Krupka
    No to super. Ale ja tam o brak talentów się nigdy nie martwiłem.
    Moje obawy wynikają z przepisów – “mogę tak dynamicznie wyprzedzać czy to już naruszenie przepisów”? ;)
    No i oczywiście wynikały też z powodu Grid Boys……

 2. Ja oglądałem i to i to ale ostatnio odpuściłem sobie F1 bo troche słabo jak o podium bije sie regularnie dwóch kierowców. W moto GP to jednak jest to bardziej wyrównane. Tak mi się wydaje…

 3. Ja oglądam wszystko ;) ale F1 nie zawsze w relacji na żywo. Jednak jak zawodnik, któremu się kibicowało tyle lat już nie jeździ, to zmienia się podejście do serii.

 4. Ciekawe, że nikt nie wspomniał, że ogląda F1 też dla Kubicy
  :)

 5. F1 jest świetnym marketingowym produktem, niestety zostało tam bardzo mało ścigania. Gdyby nie ta cała otoczka i splendor, myślę że mało kto by to oglądał.

  DRS mówi wszystko o kierunku, w którym poszło F1. Czy jest jakaś inna seria wyścigowa, w której zawodnik zamierzający wyprzedzić otrzymuje przewagę techniczną na wskazanym fragmencie toru, aby móc przeprowadzić manewr wyprzedzania? Bez DRS byłoby może z 5 manewrów wyprzedzania i to w sprzyjających okolicznościach. Przykre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,052 sek