Home / MotoGP / Wyścig o GP Wielkiej Brytanii opóźniony (Aktualizacja 17:07)

Wyścig o GP Wielkiej Brytanii opóźniony (Aktualizacja 17:07)

Wyścig MotoGP o GP Wielkiej Brytanii nie odbędzie się zgodnie z planowanym harmonogramem – mimo, że zawodnicy zajęli swoje miejsca na polach startowych, to jeszcze przed godziną 12:30 powrócili do garaży. Po torze jeździ samochód bezpieczeństwa z Lorisem Capirossim na pokładzie.

Na torze Silverstone zalega zbyt wiele wody, by możliwe było rozpoczęcie wyścigu. Na nawierzchni tworzą się kałuże, co stanowi niebezpieczeństwo dla zawodników. Na razie nie wiadomo, na którą przesunięty zostanie wyścig.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AKTUALIZACJA 17:00 – GP Wielkiej Brytanii zostało oficjalnie odwołane – nie odbędzie się żaden z planowanych na dziś wyścigów. Nie będą przyznane żadne punkty.

AKTUALIZACJA 16:35 – przewiduje się, że deszcz przestanie padać o 16:45. O godzinie 17:00 ma się odbyć inspekcja toru. W mocy pozostaje wcześniejsza informacja o tym, że wyścigi muszą się odbyć do 20:30. Jeśli wszystko będzie OK, wyścig MotoGP odbędzie się o 17:50! Pit-lane zostanie otwarte o 17:30. Dystanse wyścigów mają zostać odpowiednio skrócone, by wszystkie trzy mogły się odbyć. Jeśli to się nie uda, to będą odwoływane, począwszy od najmniejszej kategorii Moto3.

AKTUALIZACJA 16:20 – organizatorzy podali informację: “Z uwagi na charakter nawierzchni, nie można będzie rozegrać wyścigu, dopóki nie przestanie całkowicie padać. Jeśli deszcz przestanie padać najpóźniej do 17:00, wszystkie trzy wyścigi się odbędą, począwszy od MotoGP. Wyścigi muszą zostać zakończone do 20:30. Jeśli nie uda się rozpocząć wyścigu o 17:50, kolejne wyścigi będą odwołane – począwszy od Moto3.”

AKTUALIZACJA 15:55 – jak wcześniej planowano, już o 16:00 dokonana zostanie ocena sytuacji na torze. Jeśli będzie pozytywna, wyścig rozpocznie się o 17:00, po koniecznych pracach.

AKTUALIZACJA 15:40 – na torze ponownie mocno się rozpadało. Nie ma na razie żadnych decyzji, ale rozegranie dziś wyścigu staje się coraz mniej prawdopodobne.

AKTUALIZACJA 15:00 – o godzinie 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie w celu oceny sytuacji. Na razie warunki nie poprawiły się na tyle, by można było rozegrać wyścig.

AKTUALIZACJA 14:50 – start ponownie został przesunięty. Na razie nie wiemy, o której miałby się rozpocząć – nie zostało podane nic więcej.

AKTUALIZACJA 14:20 – pierwsza konkretna decyzja: o 14:30 na torze dokonana zostanie inspekcja. Jeśli zakończy się pozytywnie, to po 10 minutach zostanie otwarta pit-lane. Start wyścigu odbędzie się wtedy o 15:00! Dystans wyścigu zostanie zmniejszony do 16 okrążeń.

AKTUALIZACJA 13:55 – wciąż pada, a na torze pojawiła się pierwsza maszyna, mająca na celu zbieranie wody z nawierzchni. Organizatorzy próbują przynajmniej sprawdzić, czy byłaby szansa na usunięcie wody, gdyby przestało padać. Ale na to na razie się nie zanosi… Wiemy, że będzie próba dalszej oceny sytuacji po 14:30 – wtedy opady mają się zmniejszyć.

AKTUALIZACJA 13:40 – o tym, czy wyścig się odbędzie, najprawdopodobniej dowiemy się do godziny 14:00 – poinformowali organizatorzy wyścigu na Silverstone.

AKTUALIZACJA 13:30 – wyścig na pewno nie odbędzie się w poniedziałek – organizatorzy poinformowali, że możliwe jest rozegranie GP Wielkiej Brytanii wyłącznie dziś, w niedzielę, w warunkach bezpiecznych dla wszystkich.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AKTUALIZACJA 13:15 – o 13:30 ma się odbyć spotkanie organizatorów i zespołów, na którym przedyskutowane zostaną kwestie związane z rozegraniem wyścigu. Więcej informacji zostanie ogłoszonych po nim.

AKTUALIZACJA 13:00 – po torze wciąż jeździ Samochód Bezpieczeństwa, który ślizga się po mokrej nawierzchni, i wciąż nie wiemy, czy wyścig się rozpocznie. Opady nie ustają, a niektórzy zawodnicy woleliby, aby grand prix odbyło się w poniedziałek.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 16

  1. Ponieważ mieszkam wzgędnie niedaleko, przez chwilę nosiłem się z zamiarem żeby w tym roku pojechać na Silversone. Jednak patrząc na to, co się dzieje, cieszę się że koniec końców zostałem w domu.

  2. Czy Wam też tak tnie obraz na Ipli.?

  3. U mnie też wszystko płynie, że się tak wyrażę.

  4. Sprzęt ten sam co zawsze (sgs8), internet tak samo. Ostatnie wyścigi mocno tną.

  5. Raport z linii frontu… no prawie. U mnie przestało padać jakieś 30min. temu. Z tego co zauważyłem rano, to na torze zaczęło padać jakąś godzinę po tym, jak rozpadało się u mnie na wichurze. Jeśli ta tendencja teraz się utrzyma, to może za pół godziny coś będzie się mogło zacząć powoli dziać. Oby.

  6. Czy wiadomo coś o ewentualnej relacji w tv ?
    Na którym z programów polsatu będzie można obejrzeć wyścig ? Wiecie coś ?

  7. Wyścigi odwołane.

  8. Powinni grać w szachy , tam jest bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 0,640 sek