Home / MotoGP / Wystartowało Wrooom 2013!

Wystartowało Wrooom 2013!

Zawodnicy, którzy w nadchodzącym cyklu zmagań reprezentować będą barwy Ducati w MotoGP, już w tym tygodniu wezmą udział w tradycyjnej imprezie rozpoczynającej ich sezon – Wrooom 2013!

Jak zawsze, dwudziesta trzecia już edycja tejże imprezy odbędzie się w sercu włoskich Dolomitów, w miejscowości Madonna di Campiglio. Jak zwykle też, w tym czasie swoją prezentację zaliczą nie tylko zawodnicy Ducati startujący w MotoGP, ale również i kierowcy teamu Scuderia Ferrari F1.

Już dziś do tejże miejscowości przyjadą dwaj fabryczni reprezentanci producenta z Bolonii – Amerykanin Nicky Hayden oraz Włoch Andrea Dovizioso. I o ile nadchodzący sezon dla #69 będzie już piątym za sterami Desmosedici, o tyle #4 dopiero na nim zadebiutuje. Dwójka ta już jutrzejszego poranka weźmie natomiast udział w oficjalnej konferencji prasowej, w trakcie której odpowiedzą na całą masę pytań.

Tym razem jednak reprezentanci ekipy Ducati Team nie będą „osamotnieni” jeśli chodzi o kierowców MotoGP, bowiem dołączą do nich Amerykanin Ben Spies i Włoch Andrea Iannone. Ta dwójka startować będzie w nadchodzącym sezonie w teamie Pramac Racing, ale otrzymywać oni będą bezpośrednie wsparcie od Ducati. Także i były zawodnik Yamahy oraz tegoroczny debiutant w klasie królewskiej wezmą udział w konferencji prasowej.

W środę natomiast przyjdzie czas na oficjalne prezentacje motocykli Ducati Desmosedici GP13. Po raz pierwszy w historii zobaczymy nowe malowania nie tylko maszyn fabrycznych, ale też tych, na których startować będą #11 i #29. Dodatkowo, pojutrze, na konferencji pojawi się nowy dyrektor generalny Ducati Corse – Bernhard Gobmeier, który opowie o planach na nadchodzący sezon.

W czwartek w centrum zainteresowania znajdą się zaś kierowcy Ferrari – Fernando Alonso i Felippe Massa, którzy raz jeszcze wspólnie walczyć będą o najwyższe laury w Formule 1 dla włoskiego producenta. W piątek tymczasem wszyscy zawodnicy Ducati oraz Hiszpan i Brazylijczyk wezmą udział w słynnym wyścigu na zamarzniętym jeziorze w Madonna di Campiglio.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. Ja to w końcu nie wiem jak jest z tym satelickim teamem Ducati – będzie ten Pramac czy nie?

  2. Fajna impreza się szykuje, nie tylko dla fanów marki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 1,456 sek