Home / MotoGP / Xavier Mir: Nie pojmuję, jak Marquez mógł zdobyć tytuł z takim urazem

Xavier Mir: Nie pojmuję, jak Marquez mógł zdobyć tytuł z takim urazem

Xavier Mir – lekarz, który przeprowadził zabieg wypadającego barku u Marca Marqueza po operacji przyznał, że zabieg był bardziej skomplikowany niż oczekiwano – z powodu uszkodzeń.

W wywiadzie dla marca.com Mir przyznał: “Trudno mi pojąć, jak on był w taki stanie mógł wywalczyć tytuł mistrza świata… To zasługuje na jeszcze większe docenienie.”

Mir ujawnił też, że kość ramienna u zawodnika Repsol Hondy mogła wyskoczyć w dowolnym kierunku. Wymagany był zabieg operacyjny zarówno na tej kości, jak i dodatkowa praca związana z więzadłami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nigdy nie da się zagwarantować stuprocentowej skuteczności, ale po operacji, jeszcze zanim się wybudził, zrobiliśmy test stabilności ramienia. Poruszaliśmy nim we wszystkich kierunkach i nie powodowało to jego przemieszczania się.”

“To dobry znak, ponieważ gdy się obudzi, to mięśnie będą jeszcze silniej utrzymywały kość w jednym miejscu.” – dodał. Marquez ma świadomość, że ciężko mu będzie wrócić do pełnej formy przez testami przedsezonowymi na początku lutego. Pełna rehabilitacja i powrót do formy fizycznej ma potrwać kilka tygodni i przypadnie gdzieś na przełom lutego i marca.

Źródło: crash.net
Fot. formulamoto.es

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. kolejny dowód na to jak łatwo prowadzi się honda.

  2. O ho, wyglada na to, że w następnym sezonie, zdrowy Marquez zapewni sobie tytuł już we Francji. ;-)

  3. Czy tylko ja zauważyłem, że na tym zdjęciu z Twittera ma zabandażowane całe lewe przedramię? To prawie wygląda jak gips? Rozumiem, usztywnienie barku, ale w powiększeniu widać bandaż między palcami. O co chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,061 sek