Home / MotoGP / Yamaha ma silnik „gotowy w 85%” mimo spadku osiągów w Walencji

Yamaha ma silnik „gotowy w 85%” mimo spadku osiągów w Walencji

Mimo braku spodziewanych osiągów na testach w Walencji, Yamaha dalej pracuje nad nową jednostką napędową na 2023 rok. Fabio Quartararo po utracie w niedzielę tytułu, we wtorkowych testach był rozczarowany tempem jakie mógł osiągać na nowej maszynie. Brakiem postępów zaskoczona była również sama Yamaha.

Wcześniej Quartararo testował silnik w Misano. „Nie w taki sposób chciałem zakończyć rok, coś poszło źle.” – mówił zawodnik po testach. Zgadza się z nim Massimo Meregalli, dyrektor zespołu fabrycznego Yamahy. „Coś było nie tak, i niestety jeden dzień nie był wystarczający aby to wykryć, ponieważ musieliśmy też przeznaczyć czas na pakiet aerodynamiczny czy zawieszenie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po pierwsze Yamaha musi sprawdzić silnik na hamowni, a potem mamy jeszcze jeden test w Japonii z japońskim zawodnikiem przed świętami. Znamy już osiągi tego silnika więc się nie obawiamy że czegoś brakuje. Oczekujemy, że zrozumiemy powody.” – dodał.

Yamaha nie ma żadnego planu B. Silnik na sezon 2023 ma być tym, jaki był rozwijany w trakcie sezonu. „Silnik z testów w Walencji to mniej więcej 85% tego co zobaczymy na starcie przyszłego sezonu.” – skomentował Meregalli. Kolejne oficjalne testy MotoGP dopiero w lutym w Malezji.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. zdradzili gdzieś czy in-line czy V ?

  2. Czyli bez zmian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,213 sek