Home / MotoGP / Yamaha nie ma obsesji na punkcie 10. mistrzostwa Rossiego

Yamaha nie ma obsesji na punkcie 10. mistrzostwa Rossiego

Ramon Forcada, który będzie w tym roku pełnić funkcję szefa inżynierów Mavericka Viñalesa w Yamasze przyznał, że japońska marka nie ma preferencji co do tego, który z duetu Valentino Rossi – Maverick Vinales mógłby wywalczyć tytuł mistrza świata. Włoch będzie w tym roku walczył po raz kolejny o 10. triumf, podczas gdy Vinales ma tylko jedno mistrzostwo, odniesione w Moto3.

Forcada przyzwyczajony jest do pracy „przeciwko” Valentino Rossiemu – przez dziewięć sezonów współpracował z Jorge Lorenzo. W tym okresie zdarzały się duże konflikty z udziałem obu zawodników. Nic więc dziwnego, że połowa garażu, należąca do Viñalesa, raczej nie będzie podporządkowywać się bardziej doświadczonemu Włochowi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Japończycy są bardzo flegmatyczni. Chcą wygrać, ich wrogiem numer #1 jest Honda, wielki rywal. To jest główny cel, a to z którym zawodnikiem to osiągną, znaczy mniej. Oczywiście że dla działu marketingu jest to ważniejsze, ale mogę zapewnić, że liderzy projektu są zainteresowani wyłącznie wygrywaniem, nieważne czy będzie to (Jonas) Folger, (Johann) Zarco, Valentino czy Maverick. Chcą, by zwyciężał zawodnik Yamahy, a 10. tytuł dla Valentino nie jest dla nich obsesją.” – powiedział Ramon Forcada.

„Wewnątrz samego zespołu, który jest prowadzony przez Włochów, jest już trochę inaczej. Oczywiście gdyby Valentino zdobył 10. tytuł mistrzowski byłoby to ważne dla mistrzostw i dla sportu. Byłoby to wielkie osiągnięcie, które nastąpiłoby po tak wielu latach, jakie upłynęły od jego wcześniejszego mistrzostwa. Miałoby to wielki wpływ na media w świecie MotoGP. Ale jeśli chodzi o sztab techniczny w Japonii, nie ma preferencji. Wrogiem jest Honda, a celem zdobycie mistrzowskiego tytułu – zarówno jeśli chodzi o zawodnika, jak i producenta.” – dodał szef inżynierów Mavericka Viñalesa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. I taka jest prawda – cel to Honda

  2. Honda tak samo myśli jeśli chodzi o Yamahe Odwieczni rywale jeśli chodzi o rynek moto W Polsce tego nie słychać ,nie czuć bo wiadome jest że motocykli u nas tyle co..nic a większość jeżdzi na pyrkawkach typu Hyosung czy Kymco

  3. Sezon 2016 pokazał chyba najbardziej dobitnie że dla Yamahy kompleks 10 mistrzostwa jest sprawą bardziej priorytetową niż pokonanie Hondy. Tak słabej Hondy jak na początku sezonu 2016 nie widziałem dawno… Oczywiście masa mokrych wyścigów Fantastyczna i równa jazda Marqueza i walka kogucików w Yamasze nie pomogła..

    Najważniejszą kwestią jest to co ma Vinales zapisane w kontrakcie bo jednak forma Rossiego w sesjach kwalifikacyjnych to ogromna zasługa Vinalesa niezależnie co będą mówić fani VR46…

    Niezależnie od tego co się wydarzy… VR46 by marzyć o 10 mistrzostwie musi się skupić na poprawie tempa kwalifikacyjnego(zwłaszcza jeśli chodzi o samotne kręcenie kółek bo nie wierzę w dalszą pomoc 25) oraz samych momentów startów wyścigu… bo tu wciąż tkwią potężne rezerwy

  4. Czy ktoś mógłby podać link gdzie można obejrzeć testy:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,645 sek