Home / MotoGP / Yamaha nie odwoła się od decyzji o karach

Yamaha nie odwoła się od decyzji o karach

Yamaha wystosowała oświadczenie po wczorajszej decyzji o nałożeniu kary odjęcia punktów w klasyfikacjach producentów i zespołów. Jednocześnie zaakceptowano karę. Yamaha nie będzie się odwoływała od decyzji.

Fabryka potwierdziła, że naruszenie przepisów, polegające na korzystaniu z innych zaworów niż zgłoszone w homologacji, wynikało z faktu, iż użyto zaworów od dwóch różnych ich producentów, jednak wykonanych według tej samej specyfikacji. Odbyło się to na otwarcie sezonu – w 1. wyścigu w Jerez de la Frontera, w GP Hiszpanii. Silniki, które miały nieregulaminowe zawory, były zamontowane w motocyklach wszystkich czterech zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maverick Vinales i Valentino Rossi już wtedy stracili po jednym silniku wskutek awarii. Później silniki z nieregulaminowymi zaworami zostały jeszcze użyte w treningu na Red Bull Ringu przez Vinalesa i Franco Morbidellego.

Przypomnijmy, że zawodnicy zachowali swoje punkty, a odjęto je tylko Yamasze w klasyfikacji producentów, oraz fabrycznemu teamowi oraz Petronasowi w klasyfikacji zespołowej. Silniki z 1. wyścigu w Jerez nie mogą już jednak dalej być wykorzystywane, co oznacza kolejne problemy dla Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Mam nadzieję, że Mir i Suzuki zdobędą tytuły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,400 sek