Home / MotoGP / Yamaha przedłuża wsparcie dla US GP do 2010

Yamaha przedłuża wsparcie dla US GP do 2010

Stowarzyszenie Wyścigów Samochodów Sportowych Półwyspu Monterey (SCRAMP) ogłosiło w zeszłym tygodniu, że Yamaha Motor Corporation przedłużyło współpracę z Mazda Raceway Laguna Seca. Umowa zapewnia wsparcie dla toru do 2010 roku.

Yamaha &#8Stowarzyszenie Wyścigów Samochodów Sportowych Półwyspu Monterey (SCRAMP) ogłosiło w zeszłym tygodniu, że Yamaha Motor Corporation przedłużyło współpracę z Mazda Raceway Laguna Seca. Umowa zapewnia wsparcie dla toru do 2010 roku.

Yamaha — „dumny sponsor Red Bull US Grand Prix” — przeznaczył znaczącą kwotę — 7 mln $ na modyfikacje dotyczące bezpieczeństwa i udoskonalenie toru w tym roku. Jest to kontynuacja pomocy zeszłorocznej (2 mln $), która pozwoliła na powrót wyścigów najwyższej klasy do Ameryki. Wyścig w zeszłym roku był największą imprezą w pięćdziesięcioletniej historii toru Laguna Seca — ponad 153 tys. widzów przez cały weekend.

„Po sukcesie zeszłorocznego wyścigu wszyscy byliśmy chętni wykorzystać okazję by kontynuować współpracę ze SCRAMP,” powiedział Bob Starr, rzecznik Yamahy. „Fundusze zostaną wykorzystane na poprawę bezpieczeństwa kierowców i zapewnienie wszystkim radości z wyścigów MotoGP w Stanach przez nadchodzące lata”.

The Yamaha Marketplace — dobrze znana i często odwiedzana strefa sprzedawców zlokalizowana niedaleko toru, także będzie kontynuowała swoją działalność do 2010 roku. The Yamaha Marketplace zawiera sprzedawców reprezentujących wszystkie sfery sportów motorowych, pamiątki, motocykle i akcesoria do nich. Strefa ta także została powiększona w 2006 roku, dzięki czemu będzie więcej miejsca dla fanów. W jej skład wejdzie także sklep o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych, w którym podczas wyścigu będą sprzedawane oficjalne pamiątki związane z torem Laguna Seca.

Gill Campbell (CEO toru Laguna Seca): „Bez zaangażowania Yamachy i SCRAMP nie byłoby Grand Prix na torze Laguna Seca. Wiedza, że Yamaha jest chętna kontynuować współpracę do 2010 roku pozwoliła nam na goszczenie MotoGP u nas w dającej się przewidzieć przyszłości i utrzymanie toru wśród światowej czołówki miejsc do ścigania.”

Wyścig MotoGP na torze Laguna Seca odbędzie się 23 lipca.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,381 sek