Home / MotoGP / Yamaha testowała nową skrzynię biegów!

Yamaha testowała nową skrzynię biegów!

Podczas czwartkowej konferencji prasowej odbywającej się przed Grand Prix Indianapolis, czołowi kierowcy nie opowiadali jednie o swoich planach i odczuciach przed zbliżającym się wyścigiem. Niektórzy z nich – jak Valentino Rossi, uchylili rąbka tajemnicy związanych z rozwojem swoich motocykli.

„The Doctor” zwrócił uwagę i bardzo pochwalił nową skrzynię biegów Yamahy. Pomimo tego, że na tym etapie prac nie stwarza ona żadnych problemów, nie wiadomo jeszcze kiedy zadebiutuje podczas wyścigu.

Skrzynie z podobnymi rozwiązaniami technicznymi zamontowane już są między innymi w motocyklach marki Ducati oraz Hondy i umożliwiają one nieco szybszą zmianę biegu.

Dla #46 nie jest to jednak jedyny pozytyw nowego elementu. Oprócz szybszego przyspieszania, dużą zaletą jest również lepsza stabilność, a także mniejsza nerwowość podczas zmiany biegu.

„Nowa skrzynia nie zmienia wiele w czasach okrążeń. Wiele osób mówi o dwóch dziesiątych na okrążenie – myślę jednak, że jest to mniej niż dwie dziesiąte.” – powiedział doświadczony włoski kierowca i dodał: „Duża poprawa odczuwalna jest na około 20 – 30 okrążeniach, ponieważ motocykl jest wtedy łatwiejszy do prowadzenia, bardziej stabilny – bardziej stabilny podczas przyspieszania, ale również i podczas hamowania.” – komplementował nową skrzynię biegów.

„Według mnie, jest ona lepsza dla opon – mniej są obciążone, ale i dla zawodników, ponieważ motocykl jest łatwiejszy w jeździe na limicie i trudniej popełnić błąd. Myślę więc, że jest to bardziej ważne na całej długości dystansu niż na jednym okrążeniu.” – dodał Valentino Rossi.

Pomimo tak dobrych opinii wielokrotnego Mistrza Świata, nie jest jeszcze znany termin użycia skrzyni w wyścigu. Jednak ma on nadzieję, że stanie się to już wkrótce. „Kiedy z nią (skrzynią biegów – przyp. red.) pojedziemy? Szczerze, nie wiem. Wraz z Jorge (Lorenzo – przyp. red.) naciskamy jak tylko to możliwe, aby stało się to jak najszybciej – ponieważ jest bardzo dobra. Teraz nie będzie łatwo wrócić do starej skrzyni, ponieważ wydawała się ona szybka, zanim nie spróbowaliśmy nowej.”

„Japończycy mówią jednak aby nic nie mówić, bo skrzynia biegów jest newralgicznym punktem. Musimy być gotowi w 100%, ale mam nadzieję, że będziemy ją mieli jak najszybciej.” – zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,257 sek