Home / MotoGP / Yamaha testowała w Malezji system szybkiego startu

Yamaha testowała w Malezji system szybkiego startu

Wśród rozwiązań jakie sprawdzał zespół Yamahy na torze Sepang było coś nowego dla tej ekipy. Japońska marka póki co nie korzystała z urządzenia, poprawiającego moment startowy.

Tzw. holeshot device, stosowane przez konkurencję, usztywnia motocykl w momencie zgaśnięcia czerwonych świateł.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z systemu takiego korzystają już inne zespoły, jak Ducati czy Aprilia. Yamaha sprawdzała je dopiero w tym roku w Malezji. Przycisk umieszczony został na lewej stronie motocykla. Holeshot device testował m.in. Valentino Rossi.

W momencie startu system ma za zadanie usztywnić tył motocykla, i jednocześnie utrzymać przednie koło jak najniżej na asfalcie, aż do momentu wejścia w pierwszy zakręt.

Źródło, fot.: riders.drivemag.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Mam przyjemne wrażenie, że w Yamasze wreszcie coś drgnęło. :)

  2. to przycisk jest ten holeshot?

  3. Zastanawiam się czy faktycznie jakoś to wpłynie na wyniki zawodników yamahy, bo w mojej opinii yamahy sa jednymi z lepiej startujących maszyn w stawce, natomiast brakowało im nieco na prostej. Brakuje mi wykorzystania potencjału tych maszyn na zakrętach, gdzie zdecydowanie lepiej się prezentują niż hondy. Mam nadzieję że ten sezon będzie nieco bardziej wyrównaną walką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,395 sek