Home / MotoGP / Yamaha z nową skrzynią biegów na Misano!

Yamaha z nową skrzynią biegów na Misano!

Jak dotychczas najbardziej interesującą informacją, jaka dotarła do nas z paddocku MotoGP jest to, iż już podczas Grand Prix San Marino zespół Yamaha Factory Racing korzystać będzie w swoich motocyklach z nowej, szybszej skrzynii biegów! Czy umożliwi ona Jorge Lorenzo i Valentino Rossiemu pokonanie kierowców Repsol Hondy?

Obaj reprezentanci fabrycznej ekipy producenta z Iwaty potwierdzili fakt otrzymania nowych skrzyni biegów podczas konferencji prasowej, jaka dobyła się na obiekcie Misano World Circuit Marco Simoncelli. Zarówno broniący tytułu Lorenzo jak i 34-letni Rossi, dla którego to będzie domowa runda, nie kryli z tego powodu zadowolenia.

Jeszcze kilka dni temu o tym, że Yamaha zdecyduje się udostępnić nową skrzynię już w ten weekend, informował hiszpański serwis Motocuatro. Obaj kierowcy Yamaha Factory Racing testowali to rozwiązanie miesiąc temu na torze w Brnie i byli z niego zadowoleni, choć Valentino po awarii zatrzymał się na poboczu. Już od początku sezonu dwójka ta naciskała też na swojego pracodawcę, by udostępnił tą skrzynię biegów jak najszybciej.

Warto dodać, że wbrew wcześniejszym spekulacjom, aby używać szybszej skrzyni biegów, Lorenzo i Rossi nie muszą wykorzystać ostatniego, piątego dostępnego silnika! Jak potwierdził Lin Jarvis na dzisiejszej konferencji, nowa skrzynia pasuje do obecnych jednostek napędowych i to najprawdopodobniej dlatego zdecydowano się na użycie tego rozwiązania już teraz.

Sami „Por Fuera” i „The Doctor” potwierdzili, iż szybsza skrzynia nie daje znaczącej różnicy jeśli chodzi o czasy okrążenia, ale znacznie ułatwia jazdę. Efekty jej używania zobaczymy więc najprawdopodobniej dopiero w niedzielę, kiedy to – według wspomnianego duetu – ma ona przynieść największe korzyści.

Czy więc Yamasze uda się w ten weekend powstrzymać szalejącego Marca Marqueza i szybkiego Daniego Pedrosę?

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 10

 1. Nareszcie jest krok w przód, ale nowa, szybka skrzynia biegów to mało. Jak Yamahy będą pozwalały na znacznie wcześniejsze hamowanie niż teraz to dopiero wtedy duet Yamaha Factory Racing będzie deptał po piętach Repsol Hondom.

 2. No to Rossi idzie na mistrza teraz!!!!

 3. no ciekawe jak to się przełoży, na rywalizacje z repsolami. Mam nadzieję, że Doctor trochę na tym zyska :-)

 4. A ja wam mówie że to prawie nic nie da.

 5. Lorenzo myślę, że będzie bardziej konkurencyjny.
  Vale do Lorenzo traci głównie na hamowaniu, więc może być ciężko wpaść do TOP 3.
  Długo szukają ustawień dla Vale..

 6. Nowsza skrzynia ma mieć wpływ na płynną zmianę biegów co ma skutkować mniejszym zużyciem opon oraz lepszym tempem (w teorii)

 7. Może to zmniejszyć ilość popełnianych błędów podczas jazdy co może przełożyć się na lepszy wynik, ale TYLKO i AŻ w wyścigu bo tam liczą się wszystkie okrążenia a nie czasy pojedyńczych ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,078 sek