Home / MotoGP / Yamaha z większą mocą i nowym wahaczem w Misano

Yamaha z większą mocą i nowym wahaczem w Misano

Yamaha

Valentino Rossi i Maverick Vinales będą mieli do dyspozycji kilka KM więcej podczas zbliżającego się GP San Marino, w ich motocyklach będzie także użyty nowy karbonowy wahacz. Potwierdził te informacje Massimo Meregalli z Yamahy. Zespół testował te elementy podczas ostatnich sesji w Misano.

“Sprawdzaliśmy nowy układ wydechowy, który pomaga w bardziej liniowym oddawaniu mocy.” – powiedział Meregalli. “Mamy dzięki temu kilka KM więcej do dyspozycji, to nigdy nie przeszkadza. Wahacz karbonowy także został zatwierdzony, zapewnia większą stabilność i przyczepność – niekoniecznie w pochylonej pozycji, ale zaraz po podniesieniu motocykla”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeśli chodzi o nowy wahacz, to mocno zabiegał o niego Valentino Rossi, który chwalił Yamahę za ostatnie poprawki. “Oczekujemy, że ten nowy element będzie mniej obciążał oponę, nawet jeśli nie mogliśmy na razie przeprowadzić pełnych symulacji wyścigowych. Jest też lżejszy niż aluminiowy. Sprawdzaliśmy również nowe osłony na obręcze, aby zmniejszyć opory powietrza. Zawodnikom się spodobały, a te ulepszenia będą dostępne od Misano.” – zakończył.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Nareszcie !!! Coś drgnęło – trzymam kciuki !!!

  2. Też mnie to cieszy😀 chętnie zobaczyłbym znów całe najwyższym stopniu

  3. Też mnie to cieszy😀 chętnie zobaczyłbym znów Vale na na najwyższym stopniu podium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,458 sek