Home / MotoGP / Yonny Hernandez zastąpi Folgera w testach

Yonny Hernandez zastąpi Folgera w testach

Chory Jonas Folger opuści sezon 2018 w MotoGP – pisaliśmy o tym TUTAJ. W piątek obwieszczono, że w pierwszych testach przedsezonowych na malezyjskim torze Sepang zastąpi go doświadczony w królewskiej klasie Yonny Hernandez. Kolumbijczyk stracił posadę w MotoGP po słabym sezonie 2016. W roku 2017 nie było lepiej – jeździł w Moto2, ale z ekipą AGR rozstał się po zaledwie dziewięciu rundach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Potem Hernandez przeniósł się do wyścigów długodystansowych, wiążąc się z Hondą. Potem podpisał umowę z zespołem Pedercini Kawasaki i będzie jeździć w tym roku w mistrzostwach świata World Superbike. Zespół Tech 3 Yamahy będzie szukał zastępcy za Folgera na cały rok już przed kolejnymi, drugimi testach w Tajlandii, które odbędą się w lutym. Nie wiadomo jednak, czy Yonny Hernandez brany jest pod uwagę jako potencjalny zastępca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Tak tak statystyki Jonasa mowia same za siebie :) to taka perelka:)

  2. O Boszzzzzzz…. Yonny Hernandez ?!?!?!?……. widocznie będą testowali w motocyklach coś co nie wymaga szybkiego zawodnika.

  3. Ludzie, czy nie rozumiecie że to nie jest takie proste. Urządzacie sobie koncert życzen, kto na miejsce Folgera, ale jest połowa stycznia i wszyscy mają już podpisane kontrakty. Wymieniacie same gwiazdy moto2, a jaki zespół pozbawi się swojego zawodnika na chwile przed startem sezonu. Dodatkowo TECH3 to nie jest bogaty zespół i cięszko byłoby im wykupić obecny kontrakt zawodnika i dodatkowo zapłacić za nowy.

  4. No a czy muszą mieć dwóch?
    Niech cała para pójdzie na Zarco, niech reagują, choćby o trzeciej w nocy na każde jego „sportowo, techniczne” zawołanie.
    Francuz jest na tyle doświadczony, że powinien sam poradzić sobie z testowaniem maszyny.
    Nic na siłę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,604 sek