Home / MotoGP / Z Kawasaki do MotoGP – Loris Baz zawodnikiem Forward Racing!

Z Kawasaki do MotoGP – Loris Baz zawodnikiem Forward Racing!

Loris Baz

Loris Baz został kolejnym zawodnikiem z czołówki World Superbike, który już za rok ścigać się będzie w królewskiej klasie grand prix. 21-letni Francuz otrzymał właśnie posadę w zespole Forward Racing, gdzie będzie jeździł motocyklem z silnikiem Yamahy.

Zainteresowanie Francuzem było przed kolejnym sezonem całkiem spore – chciał go zespół Aspar, ale okazało się, że gabaryty Baza nie pasują do produkcyjnej Hondy. W ten sposób za rok zobaczymy go w zespole Forward obok Stefana Bradla, który zastąpi obecnego lidera, Aleixa Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Obecnie drugim zawodnikiem Forward jest Alex de Angelis, który objął posadę po Colinie Edwardsie. Reprezentant San Marino nie jest jednak w stanie dotrzymać tempa Espargaro. Loris Baz zajmuje obecnie piąte miejsce w WSBK. W ten weekend ściga się w domowej rundzie na Magny-Cours.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ekstra! Jedynymi niewiadomymi są chyba jeszcze:
    -jeden zawodnik Avintii
    -jeden zawodnik Aprilii (choć prawdopodobnie Melandri)
    -jeden zawodnik Iody (o ile wystartują w ogóle)

  2. po dzisiejszym Marco nie jest już takim pewniakiem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,585 sek