Home / MotoGP / Zakręt, w którym zginął Salom, wraca do konfiguracji toru w Barcelonie

Zakręt, w którym zginął Salom, wraca do konfiguracji toru w Barcelonie

Od przyszłego roku tor Circuit de Barcelona-Catalunya wraca do właściwej konfiguracji MotoGP. Zawodnicy przychylili się do pomysłu przeprojektowania pobocza i przesunięcia trybun tak, by zakręt #12, w którym życie stracił Luis Salom, był bezpieczny. Przypomnijmy, że młody Hiszpan upadł na treningu przed GP Katalonii, w 2016 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wtedy wyścig MotoGP po zmianie odbył się na nitce z zakrętem rodem z Formuły 1, a więc właściwie szykaną. W tym roku zaplanowano specjalną szykanę do MotoGP, ale była ona fatalnie zaprojektowana. Za rok wszystko wróci do stanu, jaki był wcześniej, z tym, że powiększona zostanie strefa bezpieczeństwa i pułapka żwirowa. Bandy zostaną odsunięte. Prace rozpoczną się pod koniec roku i będą gotowe przed testami F1 w lutym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,423 sek