Home / MotoGP / Zarco może wrócić do Moto2!

Zarco może wrócić do Moto2!

Johann Zarco przyznał, że po odejściu z KTM priorytetem dla niego będzie znalezienie sobie innego miejca w MotoGP, bierze jednak pod uwagę możliwość powrotu do serii Moto2, w której dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza świata.

Opcje Francuza na sezon 2020 są bardzo ograniczone. Praktycznie wszystkie kontrakty są już podpisane – wyjątkiem jest Takaaki Nakagami w ekipie LCR Hondy. Zarco jednocześnie zaprzecza, że mógłby zmienić padok i przenieść się do World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Cel na 2020 to MotoGP, aby być tam i mieć dobry pakiet. Nie żeby wejść na nowy poziom jazdy, bo on wciąż jest. Nie da się tego zgubić w ciągu ośmiu miesięcy, ale żeby mieć tę intensywność ponownej walki na czołowych pozycjach i wtedy walczyć o mistrzostwo.” – powiedział Zarco w wywiadzie dla RMC we Francji.

“Moto2 jest opcją. Mamy plan A, B, C i może nawet D. Wszystko jest świeże, ogłoszenie o odejściu pojawiło się w poniedziałek.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

 1. No i teraz zasadnicze pytanie:

  Czy nie lepiej bylo zostac w KTM na rok i miec wiecej opcji po roku czy (konczace sie kontrakty albo moze cos by zaskoczylo w KTM)

  Isc do slabszej kategorii i “rozwijac sie na slabszym motocyklu od KTM”

  • Wg mnie to zła decyzja.
   Jak w Moto 2 będą słabe wyniki to jego kariera jest skończona.
   Lepiej było się przemęczyć jeszcze rok w KTM, bo na następny miejsc w klasie królewskiej nie będzie wolnych miejsc.
   A może to KTM ma go już dość.

   • “A może to KTM ma go już dość.” W tym rzecz. Nie wiemy jak był skonstruowany kontrakt i kto podjął decyzję o rozstaniu. KTM dość krytycznie wypowiadał się o wynikach Zarco.

    • To Zarco poprosił o zakończenie kontraktu.
     KTM mimo wszystko, chciał go wypełnić do końca.

     • Nie. Mówisz o oficjalnym komunikacie, którego treść była ustalona z Zarco. Przecież na ogół w tego typu sprawach pozwala się wyjść z twarzą pracownikom i “dobrowolnie podać do dymisji”, bo to dużo lepiej wygląda w cv niż “zwolniony”.

     • Nie. Nie mówię o oficjalnym komunikacie.
      Mówię tak na podstawie relacji osób z paddocku, które śledziły tą całą sytuację.
      Mówię tak, też na podstawie wypowiedzi i wywiadów samego Zarco, tak mniej więcej od Saschen., gdzie biły od niego zrezygnowanie i apatia. Dodatkowo, często po jego wypowiedziach pojawiał się ktoś z KTM z zapewnieniami że się nie poddają i będą starać się mu pomóc.
      Zarco bardzo często w ostatnim czasie, szczególnie w mediach francuskojęzycznych, dawał do zrozumienia że ma dość.

      A skoro nawiązujesz do oficjalnego komunikatu, to wczytując się w jego zawoalowaną krytykę formy Johanna, to jasno widać że KTM jest na niego zły. A jest zły bo to Johann zrezygnował.

      A gdyby to okazało się za mało, to masz tu wypowiedz Zarco dla motogp.com
      https://www.motogp.com/en/in+the+media/2019/08/13/zarco-people-often-told-me-you-look-so-sad/305055

      cytat:
      “German-speaking press say that you’ve asked for this split: is that true?

      “Exactly. I went to see Stefan on Saturday afternoon after a long reflection.”

 2. Powrót do Moto2 jest bez sensu, swoje tam zrobił. Zostać do końca w KTM chyba Zarco by tego nerwowo nie wytrzymał i stąd decyzja o odejściu tak mi się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
186 zapytań w 1,157 sek