Home / MotoGP / Zarco nie wyjedzie w piątek na tor

Zarco nie wyjedzie w piątek na tor

Johann Zarco przyznał, że dopiero w sobotę zamierza wyjechać na tor Red Bull Ring, by rozpocząć przygotowania do niedzielnego GP Styrii. Przypomnijmy, że Francuz w groźnym wypadku w minioną niedzielę doznał urazu nadgarstka. W środku tygodnia przeszedł zabieg operacyjny.

Obecne przepisy związane z leczeniem zawodników MotoGP są takie, że po zabiegu operacyjnym, który odbył się w środę, Zarco zwyczajnie nie dostałby pozwolenia na wyjazd na tor w piątek rano, zanim nie upłynie wymagany czas.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak fakt, że poprzednia runda MotoGP odbyła się na tym samym torze, oznacza że krótsze przygotowania Francuza do GP Styrii nie powinny zakłócić przebiegu weekendu.

Przypomnijmy, że podobnie zrobił Marc Marquez, który do GP Andaluzji przystąpił dopiero w sobotę – Hiszpan jednak nie dał rady kontynuować weekendu, wycofując się w trakcie kwalifikacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,390 sek