Home / MotoGP / Zawodnicy chcą się ścigać wcześniej

Zawodnicy chcą się ścigać wcześniej

Zawodnicy MotoGP wciąż naciskają na to, by niedzielne wyścigi przesunąć o jedną godzinę wcześniej. Ma to uczynić widowisko lepszym i zmniejszyć poziom niebezpieczeństwa, związany z niskimi temperaturami i nierozgrzanymi oponami.

Wyścig planowo ma się rozpocząć o 20:00 czasu lokalnego, godzinę później niż rok temu. Zawodnicy obawiają się, bowiem o tej porze w testach przedsezonowych przydarzało się wiele upadków. Początkowo Carmelo Ezpeleta przyznał, że przychyli się do tych próśb i godzina od razu zostanie zmieniona. Potem jednak podjęto decyzję, że o ewentualnym przesunięciu będzie można mówić dopiero, gdy poznamy prognozy pogody.

Wcześniej wielkim orędownikiem przesunięcia wyścigu był Jorge Lorenzo. Teraz dołączają do niego inni. “Rok temu ścigaliśmy się o 19:00 i to był świetny wyścig. Temperatura i wilgotność były w porządku. Wolałbym godzinę 19:00. Mniejsze ryzyko, lepsze widowisko.” – powiedział w Katarze Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zgadzają się z tym zawodnicy Yamahy: Valentino Rossi i Maverick Vinales. “Z pewnością przedyskutujemy to w Komisji Wyścigowej. Tak jak mówią inni, o 19:00 ryzyko jest mniejsze. Przyczepność toru będzie większa i możemy wtedy mocniej naciskać.” – powiedział Hiszpan.

Podobnie na ten temat wypowiada się Andrea Dovizioso. “W każdym momencie warunki mogą być inne. Czasem większa wilgotność pojawia się wcześniej, czasem później. Może jednak lepiej podjąć decyzję i wystartować o wcześniejszej porze. Nie wiem.” – mówił Włoch.

Dovizioso jest jednak zły na co innego: “Mamy dwa treningi przy dziennym świetle. To jest złe, bo nie przygotują nas one na wyścig. Ale na taką sytuację tutaj natrafiamy.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. O, NIE! Jakie płaczki z tych kierowców!

  2. Trzeba będzie na wszelki wypadek siedzieć przed telewizorem godzine wcześniej bo różnie może być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,512 sek