Home / MotoGP / Zawodnicy chcą wypłaszczenia prostej startowej Mugello

Zawodnicy chcą wypłaszczenia prostej startowej Mugello

Czołowi zawodnicy MotoGP chcą, aby zmodyfikować prostą startową toru Mugello. Prędkości w tym miejscu stale rosną. Do pierwszego zakrętu – San Donato – motocykle dojeżdżają z szybkością 360km/h. W ostatnich latach dochodziło do bardzo groźnych wypadków – najsłynniejsze to upadki Marca Marqueza, czy ostatnio – Michele Pirro.

Do tej pory krytykowano strefy bezpieczeństwa w tym miejscu, teraz jednak zawodnicy chcieliby wypłaszczenia wzniesienia. Zawodnicy, przejeżdżając przez nie, mają problem ze stabilnym utrzymaniu się na torze jazdy.

“Rozmawiamy na ten temat w ramach Komisji Bezpieczeństwa.” – powiedział Marc Marquez. “Jedyny krytyczny punkt to koniec prostej. Dyskutowaliśmy o niewielkiej modyfikacji wzniesienia. Najpierw jedziemy tam pod górę, a potem zjeżdżamy, gdzie jest punkt hamowania. O tym mówimy. Wiemy, że z roku na rok motocykle są szybsze. W przyszłości powinniśmy zrobić coś, aby wypłaszczyć ten obszar. Gdy jest bardziej płasko, jest bardziej bezpiecznie. A widowisko będzie takie samo.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Andrea Dovizioso uważa: “Myślę że tor jest w porządku, ale naprawdę jedziemy tam na limicie. To zależy od przepisów. Owiewki aerodynamiczne zmieniły wiele w tym, jak musisz jechać i jaka jest reakcja motocykla. Motocykle stale się poprawiają, szybkości są większe. Jesteśmy na granicy.”

Valentino Rossi jest zwolennikiem pomysłu poprawienia tego miejsca, choć wie, że to skomplikowane. “To tor w starym stylu, więc w niektórych miejscach jest niebezpiecznie. Jedzie się tam bardzo szybko, a wokoło nie ma zbyt wiele miejsca. Strefa hamowania do pierwszego zakrętu zaczyna być niebezpieczna z powodu “hopy”, jeśli wjeżdżasz z prędkością 350km/h. Może powinniśmy to nieco poprawić. Ale nie jest to łatwe.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,539 sek