Home / MotoGP / Zawodnicy Ducati podbudowani pierwszym dniem testów

Zawodnicy Ducati podbudowani pierwszym dniem testów

Kierowcy Ducati wzorowo spisali się podczas pierwszego dnia testów na torze Losail w Katarze, na którym Ducati co roku jest silne. Najszybszym kierowcą okazał się Andrea Dovizioso, a jego team-partner, Jorge Lorenzo uplasował się na piątym miejscu. Różnica między zawodnikami Ducati wyniosła 0.797s.

Co ciekawe, obaj zawodnicy Ducati nie używali żadnych aerodynamicznych owiewek, jednak w obozie czerwonych nie zabrakło kilku interesujących innowacji technicznych. W porównaniu do poprzednich testów, znacząco poprawił się Jorge Lorenzo, który poprzednio borykał się z wyczuciem motocykla. Hiszpan pokonał dziś czterdzieści sześć okrążeń.

„To był mój najlepszy pierwszy dzień ze wszystkich poprzednich testów. Od samego początku byliśmy w czołówce, w pewnym momencie prowadziliśmy, a ostatecznie ukończyliśmy dzień na piątym miejscu. Ważne jest, aby dostrzec, że mój kolega zespołowy, Andrea Dovizioso był również bardzo szybki, udowadniając, że Ducati jest bardzo silne na tym torze, pozostawiając jeszcze margines poprawy.”

„Nadal nie mam doskonałego wyczucia motocykla, ale za każdym razem czuję się co raz bardziej swobodnie, a ten tor jest z pewnością dla nas korzystny. Jutro będziemy próbować kilku innych rozwiązań, ale wnioski z dzisiaj napawają optymizmem.” – skwitował Lorenzo

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dovi z kolei przejechał, zaledwie trzydzieści sześć okrążeń, co nie przeszkodziło mu w uzyskaniu najlepszego czasu dnia 1.54.819s. Włoch poprawił swój czas z kwalifikacji z poprzedniego sezonu, w którym zakwalifikował się do wyścigu na szóstym miejscu.

“W tym pierwszym dniu testów na Losail miałem naprawdę dobre odczucia z moim Desmosedici, lepsze, niż się spodziewałem. Wrażenia były pozytywne, podobnie jak w Malezji. Próbowaliśmy kilku różnych ustawień motocykla, które dały nam kilka ważnych informacji zwrotnych.”

Dzisiaj każdy był szybki, ale w każdym razie udało mi się uzyskać mój najlepszy czas dość łatwo. Wiemy, że musimy jeszcze poprawić pewne aspekty, ale rozpoczęcie testów w ten sposób bardzo pomaga nam w pracy, którą musimy wykonać w ciągu kilku najbliższych dni.” – powiedział Dovizioso

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,433 sek