Home / MotoGP / Zawodnicy MotoGP wrócili na tor… w Andorze

Zawodnicy MotoGP wrócili na tor… w Andorze

Spora grupa zawodników MotoGP ma w tym tygodniu pierwszą od zimowych testów i wybuchu pandemii koronawirusa okazję do wyjechania na tor wyścigowy. Swoje restrykcje poluzowała bowiem Andora, a kraj ten jest domem dla ponad 20 zawodników z grand prix.

Już jakiś czas temu zawodnicy mogli tam trenować na motocyklu off-roadowym. W drugiej fazie luzowania obostrzeń zezwolono na treningi również na asfaltowym torze wyścigowym Circuit Andorra Pas de la Casa – położonym na wysokości aż 2 400 m.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy musieli przestrzegać wielu zasad – m.in. korzystać z maseczek, zostali również podzieleni na dwie grupy, a jednocześnie na torze nie mogło być ich wiecej niż 10. W środę rano nie udało się potestować, ponieważ padał deszcz. Lepiej było po południu i zawodnicy mieli okazję zrobić kilka okrążeń. Przejazdy były kontynuowane w czwartek.

W Andorze przejazdy torowe mają więc za sobą Fabio Quartararo, Alex Rins, Aleix i Pol Espargaro, Maverick Vinales czy Tito Rabat. Poza tym – sporo czasu na motocyklu spędził już w Australii Jack Miller. Również ci mieszkający we Włoszech powoli mogą rozpoczynać treningi.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Maciej Kusiak

    Zmieńcie na Vińales, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,556 sek