Home / MotoGP / Zawodnicy podzieleni w sprawie kolejnych testów przedsezonowych

Zawodnicy podzieleni w sprawie kolejnych testów przedsezonowych

Przed rozpoczęciem sezonu MotoGP, które ma nastąpić w połowie lipca, planowane są jednodniowe testy. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli uda się potwierdzić, że pierwsza i druga runda grand prix odbędzie się w dniach 19 i 26 lipca w Jerez, to już 15 lipca odbędzie się sesja testowa. Na razie start grand prix w lipcu muszą zatwierdzić hiszpańskie władze.

Zawodnicy MotoGP mają jednak różne zdanie na temat testów. Alex Rins z Suzuki powiedział, że zamiast odbywać jednodniową sesję, wolałby od razu rozpocząć weekend wyścigowy. “Z pewnością wiele czasu upłynęło od czasu ostatniego ścigania. Po raz ostatni jeździliśmy na testach w Katarze, na koniec lutego, to długi czas.” – powiedział Hiszpan.

“Z pewnością również, kiedy po raz pierwszy wsiądziemy na motocykle, będzie ciężko, tak jak na przykład jest w Malezji, gdy pierwszy raz testujemy po zimowej przerwie. Wszyscy zawodnicy są wykończeni po pierwszym lub drugim dniu, mają wiele problemów, na przykład z mięśniami karku. To normalne po takiej przerwie. Ale ja osobiście wolałbym od razu rozpocząć wyścig, w ten sposób stracimy mniej czasu.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Inne zdanie w tej kwestii ma Valentino Rossi. Włoch uważa, że nie wszyscy zawodnicy po takiej przerwie są gotowi od razu wyjechać na piątkowe treningi. “To będzie zupełnie nowa sytuacja, ponieważ nigdy nie pozostawaliśmy tak długo z dala od motocykli MotoGP. Ale zwykle, kiedy rozpoczynasz pierwsze testy, to jesteś nieco przerażony – albo ja osobiście – że nie będzie się tak samo szybkim jak rok wcześniej.” – powiedział The Doctor.

“Ostatecznie jednak okazuje się inaczej, i po wskoczeniu na motocykl wracają dobre odczucia. Może być ciężko pod względem fizycznym, ponieważ trzeba będzie sporo potrenować, aby być gotowym. Mam nadzieję, że przed wyścigiem uda się odbyć dodatkowe testy na tym samym torze, nawet dwudniowe, bo jeśli takich nie będzie, to czas spędzony poza motocyklem będzie zbyt długi. Może więc nie jesteśmy od razu gotowi na rozpoczęcie FP1 bez testów.” – dodał zawodnik Yamahy.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy dodatkowe testy przed startem sezonu to dobry pomysł?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Już w ten piątek o godz 17:00 na serwerze mineserwer w Minecrafcie otwarcie zlotu fanów Motogp i F1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,226 sek