Home / MotoGP / Zawodnicy sprawdzą KymiRing za miesiąc

Zawodnicy sprawdzą KymiRing za miesiąc

Szefowie MotoGP potwierdzili, że testy na nowym torze KymiRing odbędą się w połowie sierpnia. W testach weźmie udział sześciu zawodników, ale nie będą to etatowi motocykliści MotoGP, a zawodnicy testowi. Sześciu – bowiem każda ekipa fabryczna wyśle do Finlandii jednego zawodnika.

Hondę będzie reprezentował Stefan Bradl, który w tym roku już dwukrotnie z dzikimi kartami finiszował w TOP10 i pokazał, że wciąż “ma papiery” na jazdę w królewskiej kategorii. Na Ducati – co nie jest niespodzianką – pojedzie Michele Pirro. Suzuki wystawi Sylvaina Guintoliego, który również regularnie jeździ z dzikimi kartami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamahę będzie reprezentował Jonas Folger, który ostatnio jednak więcej myśli o startach w Moto2. Na Aprilii pojedzie Bradley Smith, który niedawno zdobył podium w MotoE. I w końcu, wyjazdu na domowy tor MotoGP doczeka się Mika Kallio. Fin pojedzie na maszynie KTM. Testy odbędą się w dniach 19-20 sierpnia.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,548 sek