Home / MotoGP / Zawodnicy Suzuki myślami już w sezonie 2018

Zawodnicy Suzuki myślami już w sezonie 2018

We wrześniu Alex Rins oraz Andrea Iannone testowali w Aragonii. Zespół Suzuki sprawdzał tam wiele części pod kątem przyszłego sezonu. Tegoroczny motocykl cierpi z powodu wybrania nieodpowiedniego silnika, co stało się na początku roku. Dopiero w ostatnich rundach Rins z Iannone mogli cieszyć się z lepszego tempa. Włoch błysnął w GP Japonii oraz GP Australii, będąc odpowiednio na pozycjach czwartej i szóstej.

Jazdy w Aragonii odbywały się już z inną specyfikacją silnika. Alex Rins nie krył radości: „Motocykl będzie trochę inny. Sprawdzaliśmy w Aragonii wiele rzeczy i wynik był dobry. Przyszłoroczne poprawki będą duże. Ten test w Aragonii był naprawdę ważny, ponieważ my obaj mocno się poprawiliśmy. Z ustawieniami, elektroniką i jej dostosowaniem. Było to bardziej sprawdzanie części na przyszły rok, więc test był naprawdę pozytywny.”

Andrea Iannone ma świadomość, jak trudny był to dla niego rok, pełen dobrych i złych chwil, ze zdecydowaną przewagą tych drugich. „Były momenty, że mój motocykl był najlepszy na torze. Innym razem był najgorszy. Mamy nadzieję, że to wszystko wyda owoce w przyszłym roku. Wiemy, że Suzuki ma potencjał, i że ja mogę być konkurencyjnym zawodnikiem. Sądzę, że pokazałem to podczas wszystkich moich lat spędzonych w MotoGP. Dobijamy do poziomu, jaki ja i Suzuki chcielibyśmy widzieć. Nie jesteśmy jeszcze gotowi, żeby być tak konkurencyjni jak w Australii we wszystkich wyścigach, ale wiemy, jak popracować, by to zmienić. Znamy nasze silne strony oraz limity.” – powiedział Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 1,448 sek