Home / MotoGP / Zawodnicy Suzuki w TOP10 podczas zmiennego GP Ameryk

Zawodnicy Suzuki w TOP10 podczas zmiennego GP Ameryk

Espargaro_Vinales_Suzuki

Dla ekipy niebieskich tor w Austin okazał się być szczęśliwym. Wyścig potwierdził tempo modelu GSX-RR, pomimo że zawodnicy nie testowali tutaj nowego motocykla to zdołali utrzymać szybkość, którą zaprezentowali na Losail.

Tempo Aleixa Espargaro wykazało, że póki co, możemy spodziewać się podobnej konkurencyjności w dalszej części sezonu, a przynajmniej do następnych poprawek udostępnionych przez inżynierów.

“Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony do końca z pozycji w wyścigu. Oczywiście zmniejszyliśmy stratę do zwycięscy, ale nadal uważam, że 8. miejsce nie jest tym, gdzie nasz team i motocykl powinny być. Cały weekend był zmienny i doświadczyliśmy dużego chatteringu z tyłu motocykla. W Katarze w czasie wyścigu mieliśmy podobny problem. Cały zespół pracował naprawdę ciężko, aby rozwiązać ten problem przez set-up i elektronikę, ale nie znaleźliśmy rozwiązania tego problemu. Ważną rzeczą jest, że stalę się poprawiamy. Teraz musimy być cierpliwi i spróbować wywalczyć tyle punktów ile jest tylko możliwe.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Debiutant Maverick Vinales zakończył zmagania na 9. pozycji, jednak do swojego kolegi zespołowego stracił blisko 19,5 sekundy, a do zwycięscy Marka Marqueza 38,5 sekundy. Mimo wszystko Hiszpan zdołał poprawić swoją lokatę o 5 oczek względem pierwszego wyścigu.

“Jestem szczęśliwy, ponieważ poprawiłem naszą pozycję w porównaniu do Kataru. Ruszyliśmy do przodu, a moja pewność siebie rośnie. Weekend nie był łatwy, pogoda była zmienna i musieliśmy się dostosowywać do każdych warunków. Niestety wybór opony na wyścig nie był perfekcyjny. Na twardej mieszance miałem zawsze dobre odczucia, ale w czasie wyścigu czułem, że na miękkiej gumie mógłbym pojechać szybciej. Jednakże ważne jest, że jestem w TOP10 i zmniejszyliśmy stratę do najszybszych zawodników. Potrzebuje tylko trochę czasu, aby poprawić niektóre rzeczy, aby stać się bardziej konkurencyjni.”

Źródło: suzuki-racing.com, paddocktalk.com

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,443 sek