Home / MotoGP / Zawodnicy wołają o zmianę przepisów z wymianą motocykli

Zawodnicy wołają o zmianę przepisów z wymianą motocykli

Pomimo, że pierwsza zamiana motocykli w boksach podczas trwania wyścigu przebiegła bez większych problemów, kilku zawodników uważa, iż powinno być więcej w sprawach bezpieczeństwa aby uniknąć niepotrzebnych kolizji i wypadków w pit-stopach.

SPomimo, że pierwsza zamiana motocykli w boksach podczas trwania wyścigu przebiegła bez większych problemów, kilku zawodników uważa, iż powinno być więcej w sprawach bezpieczeństwa aby uniknąć niepotrzebnych kolizji i wypadków w pit-stopach.

Stary regulamin głosił, iż wyścig klasy MotoGP rozpoczęty jako suchy będzie przerwany, gdy nad większą częścią toru pojawi się deszcz. Jednak przepisy te zostały zmienione w 2005 roku i teraz pod żadnym warunkiem Grand Prix nie zostanie przerwane. Zawodnicy mogą wtedy zjechać do boksów i zamienić swoje motocykle na zastępcze z oponami przygotowanymi na deszcz.

„Kiedy zjechałem do pit-stopu, żeby zmienić motocykl cały paddock był pełen ludzi, którzy nie musieli tam przebywać i na prawdę nie mogę zrozumieć dlaczego,” powiedział Daniel Pedrosa, który przed zjazdem był 8., a po wyjeździe spadł o 5. miejsc i znalazł się na 13. pozycji. ”Straciłem trochę czasu i po wymianie motocykla wielu zawodników, którzy byli za mną przed zjazdem byli przede mną.”

„To była dziwna sytuacja, tak jakbyś grał na konsoli Playstation, ponieważ wielu ludzi było w boksach i ciężko było trafić do swojego garażu,” ogłosił zwycięzca wyścigu Marco Melandri, a jego kolega z teamu Fortuna Honda Toni Elias był jednym z zawodników, którzy prawie wpadli na innego jeźdźca:

”Prawie zderzyłem się z Vermeulenem, kiedy zjechałem by zmienić motocykl na drugi,” potwierdził Hiszpan.

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,359 sek