Home / MotoGP / Zespół Aprilii gotowy na domową rundę!

Zespół Aprilii gotowy na domową rundę!

Zespół Aprilia Racing Team Gresini przygotowuje się do kolejnego wyzwania, jakim będzie ich druga domowa runda w sezonie.  Dodatkowo szef zespołu – Fausto Gresini, w tym tygodniu mógł uczcić swoje dwudziestolecie pracy w Mistrzostwach Świata jako szef zespołu.

Aleix Espargaro, który po wypadku na kartingu i ciężkim weekendzie na Silverstone, czuje się wypoczęty i jest gotowy do walki w tym specjalnym dla Aprilii weekendzie,  podobnie jak jego kolega zespołowy Sam Lowes, który po kontuzji stopy w Brnie nie odczuwa już dolegliwości. Dzięki pomyślnym testom w Misano, zespół chce powalczyć o kilka dobrych punktów w GP San Marino.

„Odpocząłem i odzyskałem sprawność po kontuzji, z którą zmagałem się na Silverstone. Nasze testy na Misano przebiegły bardzo dobrze, pozwoliły nam wykonać kolejny krok naprzód. Przyjeżdżamy do Misano z papierami na dobry wyścig. To specjalna okazja dla Aprilii, więc dam z siebie wszystko.” – podsumował Espargaro

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Testowaliśmy tutaj w Misano i miałem dobre odczucia. To domowy wyścig Aprilii, więc mam nadzieję, że podczas tego weekendu wszystko będzie dobrze. W tym momencie czuję się swobodnie na motocyklu, oraz z pracą, którą wykonuje zespół.” – zakończył Lowes

Nie uwzględniając żadnych niespodzianek pogodowych, Aprilii może być ciężko poprawić najlepszy rezultat w sezonie (6 miejsce). Jednak w przypadku Aleixa Espargaro, miejsce w TOP 10 powinno zadowolić zespół Gresiniego, a udawało mu się to w aktualnym sezonie pięciokrotnie.

Większy problem generuje drugi zawodnik – Sam Lowes, któremu Gresini podziękował za starty w przyszłym sezonie. Najlepszy wynik Brytyjczyka to czternaste miejsce. Lowes tylko raz punktował w tym sezonie, więc każdy z dodatkowych punktów będzie czymś pozytywnym.

Lowes może jeszcze bardziej ucieszyć swój zespół, kiedy przejedzie weekend bez upadku i nie narazi zespołu na kolejne straty finansowe, to jednak wydaje się mało prawdopodobne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

 1. Aprilia Racing Team Gresini pewnie i jest gotowy do wyścigu.
  Natomiast ich zawodnicy to już zupełnie inna bajka.

  Proponuję bossom strony motogp.pl wprowadzić oprócz innych quizów i statystyk kolejną kategorię:
  1/ Ile okrążeń w danym wyścigu przejedzie Sam Lowes ?

  Poza tym mam takie babskie przeczucie że Aleixs także nie ukończy tego wyścigu bo to że Lowes go nie ukończy jest oczywiście poza dyskusją.
  I aby było jasne – ja Aleixsowi tego nie życzę – ja mam tylko takie przeczucie a dokładnie że sam się wycofa bo mu organizm odmówi dalszej współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,264 sek