Home / MotoGP / Zespół Ducati pozytywnie nastawiony przed kolejnym wyścigiem

Zespół Ducati pozytywnie nastawiony przed kolejnym wyścigiem

 Fabryczny zespół Ducati bardzo optymistycznie podchodzi do kolejnej rundy, która odbędzie się w ten weekend na torze Aragon. Uskrzydlony drugim miejscem wywalczonym w ostatnim wyścigu przez Valentino Rossi’ego, ma nadzieję na powtórkę świetnego wyniku. Wyścig ten będzie już czternastym w tym sezonie, do końca zmagań zostaje już tylko pięć szans na wywalczenie punktów do klasyfikacji generalnej. 

 

Valentino Rossi jak i Nicky Hayden mają nadzieję, że “trafią” z ustawieniami motocykla i uda im się utrzymać dobrą jazdę jaką ostatnio zaprezentowali. Dla przypomnienia Rossi przed rundą na torze Misano odbył dwudniowe testy, na których testował nowe części do swojego motocykla. Okazało się to bardzo pomocne, ponieważ Włoch wywalczył w poprzednim wyścigu drugie miejsce! Jak sam zaznaczał, nowe rozwiązania okazały się bardzo pomocne. Cały zespół ma nadzieję, że nie było to jednorazowe i postęp jaki udało im się osiągnąć będzie widoczny także na torze Aragon.

Valentino Rossi 

“Przyjeżdżamy do Aragonii z pozytywnym nastawieniem po wyniku na Misano, mimo, iż wiemy że każdy wyścig to inna historia. To będzie nasza pierwsza szansa, aby sprawdzić, czy postęp jaki zrobiliśmy również potwierdzi się na tym torze, który bardzo różni się od Misano. Jest szybki i wymagający, zużywanie opon jest tutaj bardzo ważne. Podczas testu po ostatnim wyścigu, próbowaliśmy wahacz, który mi się podobał, ponieważ zapewnia nieco większą przyczepność. Motocykl kładzie mniejszy nacisk na opony. Zresztą, zobaczymy.”

 Nicky Hayden 

Amerykanin w poprzednim roku wywalczył na tym torze podium, miejmy nadzieję, że uda mu się powtórzyć ten wynik. Podczas GP San Marino Nicky zameldował się na mecie dopiero dziewiąty, lecz był to jego pierwszy start po kontuzji prawej ręki.

“Aragon to dla mnie fajny tor. Bardzo lubię tory, które mają jakąś różnicę wzniesień, a Aragon ma  podjazdy i zjazdy. Istnieją również pewne “ślepe” części które są trudne technicznie, ale także przyjemne, jak również kilka dobrych miejsc do wyprzedzania. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak dużo lepsza będzie moja ręka niż to było na Misano, jak i nowe podwozie. Miałem bardzo dobre odczucie związane z nim podczas testów, więc bardzo dobrze, że możemy z nim tutaj rozpocząć, ale też jestem pewien, że będziemy musieli zrobić kilka korekt ustawień. Jestem bardzo ciekawy jak dobrzy możemy tutaj być.”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,460 sek