Home / MotoGP / Zespół LCR Hondy czeka już na Portimao

Zespół LCR Hondy czeka już na Portimao

To zdecydowanie nie były dwa dobre tygodnie dla ekipy LCR Hondy. Zespół, który stracił przed tym sezonem Cal Crutchlowa, liczył na nowe otwarcie, tymczasem żaden z zawodników nie zdobył choćby jednego punktu. W niedzielnym GP Dauhy Alex Marquez znów się wywrócił, a Takaaki Nakagami zajął ledwie 16. miejsce. Względem obu oczekiwania były zdecydowanie większe.

Alex Marquez: „Drugi wyścig tutaj, w Katarze, zakończył się nie tak, jak chcieliśmy. Popełniłem mały błąd na zakręcie 14. i zaliczyłem uślizg przedniej opony. Jest to trudne dla zespołu, ponieważ starałem się dobrze rozpocząć ten wyścig. Byłem trochę za bardzo po wewnętrznej w tym zakręcie. W każdym razie nie są dla nas łatwe dni. Myślę jednak, że jesteśmy konkurencyjni, i nieustępliwi… Teraz nadszedł czas na poprawę, naukę… Nie chcę się tłumaczyć wymówkami. Będę bardziej konkurencyjny i silniejszy w Portimao”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Takaaki Nakagami: „Cóż, to był kolejny ciężki dzień. Początek był w porządku, ale po siedmiu lub ośmiu okrążeniach poczułem spadek przyczepności przedniej opony, co sprawiło, że bardzo trudno było mi się utrzymać na motocyklu, zwłaszcza na zakrętach. Mocno się męczyłem podczas wyścigu, a potem trudno mi było utrzymać dobre czasy okrążenia i pozostać na motocyklu. Oczywiście nie cieszy nas to miejsce. Jednak w ostatni weekend miałem wypadek, a dzisiaj ukończyłem wyścig i musimy traktować to jako pozytyw. Zebraliśmy wiele danych tutaj, w Katarze, a teraz nie możemy się doczekać następnego wyścigu w Portimão ”.

Źródło: LCR Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ale chyba bardziej na powrót MM bo dostał zielone światło na powrót i wystartuje w Portimao

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,358 sek