Home / MotoGP / Zespół Repsol Honda gotowy na GP San Marino

Zespół Repsol Honda gotowy na GP San Marino

Pol Espargaró i Stefan Bradl pojadą w tym tygodniu do Włoch, aby wziąć udział w czternastej rundzie sezonu MotoGP na Misano World Circuit Marco Simoncelli. Po dwóch tygodniach przerwy zespół Repsol Honda wraca do miejsca, gdzie w zeszłym roku osiągnęli pierwsze i drugie miejsce dzięki Marcowi Márquezowi i Polowi Espargaró.

Espargaró przybywa do Misano z zamiarem poprawienia swoich ostatnich wyników i dalszego zdobywania punktów. Zawodnik Repsol Honda Team ma pewne doświadczenie z podium na torze w San Marino. Hiszpan odniósł tam zwycięstwo w klasie Moto2 w 2013 roku. Jego najlepsze wyniki w klasie premier to drugie miejsce w 2021 roku i trzecie miejsce w 2020 roku. W Moto2 Stefan Bradl również wywalczył drugie miejsce w Misano w 2011 roku. Niemiec będzie się starał osiągnąć jak najlepszy wynik na torze faworyzującym Hondę RC213-V. Po Grand Prix San Marino zawodnicy MotoGP przejdą w dwa dni testów 6 i 7 września.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pol Espargaro: „Mam nadzieję, że Misano może dać nam impuls po ciężkim weekendzie w Austrii. Jestem w pełni skoncentrowany i zaangażowany w dalszą pracę dla zespołu Repsol Honda i wszyscy razem dążymy do znalezienia potrzebnych rozwiązań. Dwudniowe testy będą bardzo przydatne i musimy dobrze przepracować cały okres. Pozostajemy skupieni, zmotywowani i musimy iść do przodu.”

Stefan Bradl: „Misano to tor, który dobrze znam z wyścigów w przeszłości, a także z mojej pracy testowej w HRC. Ostatnie wyniki nie pokazały naszego potencjału i musimy dalej pracować. Moja prędkość znacznie rośnie z każdym wyścigiem i mamy jeszcze kilka małych punktów do przepracowania. W weekend się ścigamy, a potem wrócimy do trybu testowego. Zobaczymy, jaki będzie pełny plan.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,247 sek