Home / MotoGP / Zespół Valentino Rossiego mógłby awansować do MotoGP?

Zespół Valentino Rossiego mógłby awansować do MotoGP?

Valentino Rossi

Jedną z ważniejszych historii na padoku GP Ameryk w Teksasie są pogłoski o tym, że Valentino Rossi mógłby celować w wolne miejsce w MotoGP dla swojego zespołu, Team VR46, który w 2017 roku ma startować jednocześnie w Moto3 i Moto2.

Włoch musiał kilkukrotnie zaprzeczać, że za rok zobaczymy jego stajnię w MotoGP. The Doctor nie wyklucza jednak, że za kilka lat zmieni zdanie i wtedy plan będzie już inny. Na razie póki co chce pomagać młodym rodakom w poszczególnych krokach kariery mistrzostw świata.

Materiał o potencjalnym wystawianiu zespołu w MotoGP pokazała hiszpańska telewizja. Rossi stanowczo zaprzeczył, by jego zespół starał się o 24. miejsce w MotoGP w przyszłym roku. „Nie, słyszałem o tym i wiem, że w MotoGP jest jedno wolne miejsce.” – powiedział Włoch.

„Nie jesteśmy w stanie stworzyć zespołu MotoGP, ale też nie jesteśmy tym zainteresowani, ponieważ w przyszłym roku, razem ze Sky, zawitamy w Moto2 i jeden motocykl tam jest wystarczający.” – dodał. „Nie jest to prawdą, nie chcemy mieć zespołu MotoGP. Nie mamy odpowiednich zasobów i struktur.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi ma dla swojego zespołu jasne cele, które nie sięgają tak wysoko, jak królewska kategoria: „Szczerze mówiąc, nie interesujemy się tym, bo w tym momencie chcemy pomagać młodym włoskim zawodnikom w drodze do MotoGP. W samym MotoGP wszystko jest już inne. Moto2 z zespołem Sky i tak zajmie nam mnóstwo czasu i wysiłków.”

Dociekliwi dziennikarze starali się przynajmniej uzyskać informacje, czy własna stajnia Valentino Rossiego w MotoGP jest możliwa do stworzenia w dalszych latach. Przypomnijmy, że Rossi ma jeszcze przed sobą sezony 2017 i 2018, w których pozostanie motocyklistą Yamahy. „Na ten moment powiedziałbym, że nie. Ale nauczyłem się już, że nigdy nie powinno się mówić „nigdy”.”

Pogłoski o awansie Team VR46 pojawiły się po tym, jak wypowiedział się Pablo Nieto, menedżer tego zespołu w Moto3: „Chcielibyśmy mieć zespół w MotoGP, ale to tylko pomysł, który musielibyśmy przedyskutować.”

Jak pisał niedawno serwis speedweek.com, wolne miejsce w MotoGP od sezonu 2017 może trafić do zespołu, sformowanego przez Sito Ponsa.

Czy Alex Rins stanie na podium w GP Ameryk?

View Results

Loading ... Loading ...

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com, Movistar, speedweek.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,338 sek