Home / MotoGP / Zespoły chcą ograniczenia testów przedsezonowych do dwóch

Zespoły chcą ograniczenia testów przedsezonowych do dwóch

Czołowi producenci MotoGP wyrazili chęć zmniejszenia liczby dni testowych, rozgrywanych pomiędzy sezonami. Zmiana miałaby wejść już za rok. Miałoby to zapewnić więcej luzu w kolejnych latach, kiedy to do kalendarza mają zostać dołączone dwa dodatkowe wyścigi. Już w 2018 roku rozegrane zostanie GP Tajlandii, a za rok powróci GP Finlandii. Podniesie to liczbę rund grand prix do 20.

Zespoły pomiędzy sezonami mają dużo możliwości testowania motocykli. Po kończącym sezon GP Walencji rozgrywane są oficjalne testy w Hiszpanii, a potem zespoły jeżdżą jeszcze na prywatnych przejazdach do końca listopada. Od stycznia rusza z kolei seria aż trzech testów – w tym roku w Malezji, Tajlandii oraz Katarze. I to właśnie ta seria miałaby zostać ograniczona – z trzech do dwóch testów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“20 wyścigów to wiele, nie tylko dla zawodników, ale i dla nas” – powiedział szef Yamahy, Lin Jarvis. “Wierzę w plan ograniczenia testów zimowych o jedne testy. To pozwoli nam bardziej zbalansować prace.” Podobnego zdania jest były już szef Hondy, Livio Supppo: “Zawsze lepiej jest się ścigać, niż testować. Nie możemy mówić o ograniczaniu wypadków, a potem jeździć wszędzie i testować.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,398 sek