Home / MotoGP / Zespoły chciały całkowitego zakazu wstępu dla mediów na shakedownie w Malezji

Zespoły chciały całkowitego zakazu wstępu dla mediów na shakedownie w Malezji

W środku tygodnia pojawiły się informacje o kontrowersyjnej decyzji o zupełnym zakanie wstępu dla mediów na pierwsze w tym roku przejazdy testowe – tzw. shakedown na Sepang, na którym debiutanci oraz testerzy przygotowują się do właściwych testów, i które pozwalają również zespołom na dostrojenie motocykli do tych testów.

Na Sepang w trakcie shakedownu wyjadą na tor m.in Augusto Fernandez, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Michele Pirro, Stefan Bradl czy Lorenzo Savadori. Niektórzy z producentów zażądali, aby żaden z dziennikarzy nie mógł relacjonować shakedownu, trwającego trzy dni. Pierwotnie została wydana zgoda. Pewnym jest tylko, że o zakaz nie prosiły KTM czy Aprilia, stanowisko innych ekip nie jest jasne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oficjalny komunikat głosił: „Shakedown nie będzie otwarty dla mediów. Media nie będą mogły być obecne na padoku, w Media Center, w pit lane ani w innych obszarach toru. Oficjalny test od 10 do 12 lutego będzie już otwarty dla mediów”.

Potem jednak decyzja została zniesiona, choć nie do końca. Ostatecznie pięciu producentów zgodziło się na wpuszczenie mediów na tor, ale z wyłączeniem pit lane. Shakedown odbędzie się w dniach 5-7 lutego.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,236 sek