Home / Inne / Zmarł Ralf Waldmann, 20-krotny zwycięzca grand prix

Zmarł Ralf Waldmann, 20-krotny zwycięzca grand prix

W wieku 51 lat odszedł Ralf Waldmann. Niemiecki dwukrotny wicemistrz świata klasy 250ccm ścigał się w latach 1986 – 2002, by powrócić na jeden wyścig jeszcze w 2009 roku. W klasie 125ccm zajmował trzecie miejsce na koniec sezonów 1991 i 1992. W 1998 roku przejechał jeden sezon w królewskiej klasie 500ccm dla zespołu Team Roberts, zajmując na koniec 14. pozycję. Najlepsze jego miejsce to siódme.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Za najlepszy moment w karierze Niemca uznawany jest jego triumf na Donington Park w 2000 roku, kiedy to w deszczowych warunkach odrobił stratę niemal całego okrążenia, by na prowadzenie wyjść na ostatnim zakręcie. W ostatnich latach Ralf Waldmann pracował dla niemieckiego Eurosportu jako komentator i ekspert od wyścigów motocyklowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Eurosport

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Na chwilę obecną kierowca z największą ilością zwycięstw w Grand Prix bez tytułu mistrzowskiego.

    Kojarzę go jak zacząłem oglądać MotoGP, także z niższymi kategoriami.

    R.I.P.

  2. Pamiętam jak swego czasu walczył z Biaggim o tytuł w 250cc. Niewiele zabrakło wtedy. Po średnio udanym sezonie w 500cc powrót do klasy pośredniej i jeszcze kilka niesamowitych wyścigów w jego wykonaniu już w erze Rossiego i Melandriego. W pamięci również kilka spektakularnych falstartów :)

    R.I.P.

  3. Pamiętam jak walczył do ostatniego okrążenia z Rossim w Brnie w 1999 roku w 250cc R.I.P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,610 sek