Home / MotoGP / Zmiana lidera projektu Yamahy w MotoGP

Zmiana lidera projektu Yamahy w MotoGP

Lider projektu Yamahy w MotoGP – Kouji Tsuya – zrezygnował ze swojej posady przed sezonem 2019 i zostanie zastąpiony przez Takahiro Sumiego, który szefował w tej ekipie w dziale podwozi. To jedna ze zmian przed nowym sezonem, mająca na celu poprawienie formy zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sezonie 2018 Yamaha wygrała tylko jeden wyścig, po drodze notując rekordową serię bez choćby jednego zwycięstwa. Tsuya “zasłynął” w sezonie 2018 z tego, że musiał publicznie przepraszać Vinalesa i Valentino Rossiego po klęsce w kwalifikacjach w Austrii, kiedy to żaden z zawodników nie dostał sie do TOP10.

Fot. motociclismo.es

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Obstawiam, że ta zmiana pomoże tyle, co zmiana każda zmiana trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej :D

  2. Myślałem że chodzi o Vinalesa

  3. Ciekawe jaki bedzie sezon yamahy:)

  4. Ciężko coś przewidzieć Jakieś najbliższe testy dadzą nam jaśniejszy obraz sił w stawce Ale raczej pewne jest że Honda i Ducati to będą główne rywale Vinales może jak mu dadzą mniejszą Yamahe coś pokaże ale jakoś nie widze go w top 3-jce VR mimo wieku wciąż ma tą’zadziorność’ jest szybszy,bardziej uniwersalny w stosunku do maszyny niż MV i chyba to On będzie liderem w zespole Mam nadzieje że wraz z przegrupowaniem teamu Yamahy zrobią progres w dobrym kierunku bo Suzuki będzie przed nimi

  5. czy w związku z tym będzie stream online z ceremonii seppuku? ;-)

  6. albo kamikadze w strone przeciwnika :)

  7. Najsmutniejszy zespół świata.

  8. Myślałem że jest progres i Jarvisa wywalił :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,573 sek