Home / MotoGP / Zmiany w zespole Avintia Blusens

Zmiany w zespole Avintia Blusens

Podczas kolejnej, a zarazem przedostatniej już rundy tegorocznego sezonu – która odbędzie się na Phillip Island w Australii, Casey Stoner nie będzie jedynym kierowcą w stawce zawodników MotoGP, dla którego będzie to domowa runda. Do obrońcy mistrzowskiego tytułu dołączy bowiem Kris McLaren.

Kris McLaren zadebiutuje na motocyklu MotoGP w zespole Blusens Avintia na motocyklu CRT, który był regularnie dosiadany przez Yonnego Hernandeza. Kolumbijczyk, podczas weekendu na torze Motegi zwichnął lewy obojczyk, co uniemożliwia mu jazdę na motocyklu. Tym samym, otworzył on drogę Australijczykowi do jego pierwszego startu w klasie królewskiej.

Nie będzie to jednak dla niego pierwsze spotkanie z Grand Prix. W zeszłym sezonie McLaren zadebiutował z dziką kartą w klasie Moto2 – właśnie podczas australijskiej rundy. Natomiast sezon 2012, spędził ścigając się w hiszpańskiej serii Moto2, gdzie jego największym osiągnięciem było zakończenie wyścigu w Jerez na podium.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę uczestniczyć w MotoGP i co więcej, w moim kraju” – powiedział Kris McLaren. „To jest dla mnie wielka szansa, że Avintia Blusens zaproponowała mi możliwość jazdy i chciałbym ją jak najlepiej wykorzystać, nawet jeśli jestem świadomy tego, że będzie bardzo trudno wśród tak doświadczonych kierowców. Pierwszym celem jest dostosowanie się do motocykla i stopniowo robić postępy.” – zakończył swoja wypowiedź.

Tymczasem Ivan Silva, ma nadzieję na dalsze postępy, które wykona w ten weekend i przygotowuje się do ekscytującej walki na Phillip Island. „Mam możliwość zapoznania się z torem po raz kolejny, ale Phillip Island to jeden z mitycznych i ekscytujących obiektów i nie mogę się doczekać, aby tam pojechać.” – powiedział #22.

„Wiem, że to nie będzie łatwe, ale coraz swobodniej czuję się na motocyklu i musi przyjść czas, kiedy będę mógł uzyskać dobry wynik. Jeśli dostanę lepszy set-up -który zwiększy moje tempo, możemy zrobić dobry wyścig.” – dodał Ivan Silva. „Jesteśmy szybcy, ale teraz nie mogę dokonać oceny. Mam nadzieję, że zrobię to w Australii.”

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. Pamiętam, że motocykle tego zespołu miały kłopot na początku sezonu z tym, że były za szerokie na dole i przycierały bokami (plastikami) o asfalt chyba ze względu na zbyt szeroki silnik. Pamiętam kilka wywrotek z tego powodu. Ciekawe jak sobie z tym poradzili bo już plastiki nie są tak przytarte albo mi się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,514 sek