Home / MotoGP / Dwa zwycięstwa celem Ducati na sezon 2016

Dwa zwycięstwa celem Ducati na sezon 2016

Ducati

Prezes Ducati, Claudio Domenicalli, stwierdził że celem bolońskiej ekipy jest wygranie przynajmniej dwóch wyścigów w sezonie 2016. W trwającym jeszcze roku, mimo usilnych starań, ta sztuka się nie powiodła.

W sezonie 2015 włoska stajnia, mająca w składzie duet Andreów – Iannone i Dovizioso – ośmiokrotnie meldowała się w czołowej trójce. Najbliżej wygranych byli podczas trzech pierwszych wyścigów sezonu, kiedy to starszy z nich kończył zmagania na drugim miejscu. Podczas inauguracyjnej eliminacji w Katarze zawodnicy bolońskiego teamu ulegli tylko Valentino Rossiemu.

Z czasem forma uległa pogorszeniu w stosunku do dwóch czołowych ekip – Yamahy i Hondy. Miało to związek nie tylko z tempem rozwoju, ale także z kończeniem się przywilejów – możliwości używania miękkiej mieszanki podczas kwalifikacji oraz braku limitu paliwa na pokładzie Desmosedici GP15. Dyrektor techniczny ekipy, Gigi D’alligna, jakiś czas temu oznajmił, iż tegoroczne wyniki nie usatysfakcjonowały go, mimo iż był to najlepszy sezon od 2010 roku, a więc ostatniego sezonu, w którym team reprezentował Australijczyk Casey Stoner – mistrz świata z 2007 roku z zespołem z Bolonii. W przyszłym roku wprowadzona zostanie standardowa elektronika Magneti Marelli oraz pojawi się nowy dostawca opon – Michelin. Ambicje Włochów są więc bardzo duże.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszystko to sprawia, że zarządcy włoskiej stajni są optymistami i liczą na wygranie przynajmniej dwóch wyścigów, po raz pierwszy od ponad pięciu lat. Claudio Domenicalli, prezes Ducati Corse, powiedział: – ,,Musimy wygrać co najmniej dwa [wyścigi]. Byliśmy bardzo blisko w tym roku, niektóre wyścigi były bardzo piękne, ale konkurencja w MotoGP jest bardzo silna i stoi na najwyższym poziomie. Ale cel się nie zmienia… musimy się poprawić”.

Domenicalli odniósł się także do plotek na temat startu z “dziką kartą” w kilku wyścigach Casey’a Stonera. Odpowiedział krótko: – ,,To nie jest w naszych planach”. To właśnie Australijczyk odnotował dla bolończyków ostatnią wygraną – było to w październiku 2010 roku, na Wyspie Filipa.

Czy Ducati wykorzysta zmiany w przepisach do znacznej poprawy formy i czy faktycznie nie wystawi ani razu motocykla dla swojego dawnego wychowanka, który jako jedyny zdobył z nimi tytuł mistrzowski? Pierwszy wyścig sezonu 20 marca w Katarze.

www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,411 sek