Home / MotoGP / Zwycięzca dwóch grand prix będzie pomagał Lorenzo?

Zwycięzca dwóch grand prix będzie pomagał Lorenzo?

Valentino Rossi miał przy swoim boku Lukę Cadalorę, natomiast Dani Pedrosa rozpoczął współpracę z Sete Gibernau. Obaj doradcy mają na koncie tytuły wicemistrzów świata i swoim doświadczeniem pomagają w garażach zawodnikom MotoGP. Teraz w podobną współpracę może wejść i Jorge Lorenzo.

Hiszpański zawodnik Ducati w zespole Yamahy był wspomagany przez Wilco Zeelemberga, także mającego doświadczenie wyścigowe, choć nie tak utytułowanego jak dwaj wspomniani wyżej – Zeelemberg wygrał jeden wyścig klasy 250ccm w 1990 roku, zajmując na koniec roku czwarte miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po przejściu do Ducati sytuacja jednak zmieniła się. W sezonie 2017 Hiszpanowi doradzał tester ekipy Ducati, Michele Pirro, który w tym roku miał zdecydowanie mniej wyścigów do przejechania niż rok temu. Na testach w Jerez po sezonie było już inaczej: w garażu Jorge Lorenzo pojawił się Alex Debon.

Hiszpan ma obecnie 41 lat. Jego kariera wyścigowa w grand prix ograniczyła się jedynie do pośredniej kategorii (lata 1998-2010), najpierw 250ccm, a potem Moto2. Debon wygrał dwa wyścigi (we Francji i w Czechach) w 2008 roku, jeżdżąc na Aprilii. W mniej więcej podobnym okresie takim samym motocyklem włoskiego producenta jeździł również Lorenzo. Czy współpraca aktualnego zawodnika z byłym zostanie kontynuowana, przekonamy się, gdy zakończy się zimowa przerwa, a rozpoczną testy przedsezonowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpone.com
Fot. crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,428 sek